"Росіяни говорять про прагнення до нормальних відносин із Заходом, незважаючи на санкції! Значить, санкції зовсім не консолідують народ навколо Кремля", - політолог

На думку Лілії Шевцової, росіяни вже розуміють, що конфронтація Росії із Заходом – це спосіб відволікти їх від внутрішніх проблем і нездатність влади їх вирішити.

Лілія Шевцова. Фото: соцмережі.

Результати липневого опитування "Левада-центру", який засвідчив зростання симпатій росіян до США, говорять про провал Кремля відразу на декількох фронтах. Таку думку російський політолог Лілія Шевцова висловила у Facebook, передають Патріоти України.

"Левада-центр" підтвердив, що просідає несуча опора російської системи – росіяни більше не хочуть жити в "облозі" і воювати із Заходом. 68% респондентів сьогодні виступає за зближення із Заходом. Цей факт буде сильнішим, ніж падіння путінського рейтингу і зростання протестних настроїв. Рейтинг можна накачати і протести можна нейтралізувати, якщо народ готовий повернутися у військовий табір. А якщо більшість населення туди не хоче? Якщо люди втомилися від мілітарного виття?" – написала вона.

На думку політолога, росіяни розуміють, що конфронтація Росії із Заходом – це спосіб відволікти їх від внутрішніх проблем і нездатність влади їх вирішити. "Руйнується легітимація самодержавства і правління злодійкуватої еліти коштом перетворення ліберальної цивілізації на "загрозу" російської державності та необхідності їй протистояти. Розсипається обгрунтування репресій проти власних незадоволених, які зазвичай подають у вигляді "п'ятої колони" та "іноземних агентів". І ось що вражає: росіяни говорять про прагнення до нормальних відносин із Заходом, незважаючи на західні санкції! Значить, ці санкції зовсім не консолідують народ навколо Кремля, як цього багато хто очікував", – підкреслила Шевцова.

На її думку, те, що відбувається у Росії, руйнує звичну логіку, коли на тлі нових санкцій США ростуть позитивні оцінки американців серед росіян. І це свідчить про провал Кремля. "По-перше, це визнання краху російської зовнішньої політики, яка перетворила Росію на світового прокаженого. Підтвердження тому – падіння рейтингу колись найпопулярніших міністрів – [глави МЗС РФ Сергія] Лаврова і [міністра оборони Сергія] Шойгу, які оформляють російський агресивно-мілітарний курс ("якщо нас не люблять і не поважають, нехай хоч бояться!"). Російська зовнішня політика замість ресурсу щодо забезпечення благополуччя Росії перетворилася для країни у важкий тягар, витягаючи кошти з убогого бюджету на війни і зовнішньополітичні авантюри. Люди почали це розуміти", – вважає політолог.

Шевцова додала, що "приголомшливого провалу" зазнала кремлівська пропаганда, яка десятиліттями нав'язувала суспільству образ Заходу як ворога. "У Кремлі є привід для серйозного занепокоєння. А якщо раптом нормальне ставлення росіян до Заходу призведе до симпатій, не приведи Господи, до ліберальних цінностей? Найстрашніше тут – це те, що наша система не може себе переформатувати. Не може відмовитися від єдиної ідеї виживання, тобто від пошуку зовнішнього ворога, який створює ворогів внутрішніх. Іншої ідеї у самодержавства не залишилося. А це означає, що ці хлопці будуть шукати шляхи повернути населення у стан агресивності і ворожості до ліберального світу, який сприймається владою як згубна для неї альтернатива", – попередила вона.

Політолог зазначила, що владі треба діяти швидко, поки невдоволення росіян, яке зростає, не переключилося на Кремль. "Отже, влада буде створювати нові міфічні "загрози", шукати нові приводи для того, щоб наїжачитися і лякати світ страшним оскалом. Буде шукати новий спосіб змусити людей злякатися і знову мобілізуватися навколо Кремля. Пам'ятайте путінське: "Умрете ж під Москвою, як наші брати вмирали! І померти ми обіцяли, і клятву вірності стримали ми, у Бородінський бій". Адже вони реально будуть чекати, що ми за них помремо! І ймовірність або навіть неминучість подання суспільству нової "загрози" лякає, якщо згадати попередні моменти мобілізації в недавній російській історії", – підсумувала Шевцова.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Росіяни повірили у свій образ мафіозі й від цієї думки отримують екстаз. А світ дивиться на це і крутить пальцем біля скроні", - Олена Кудренко

неділя, 4 грудень 2022, 0:35

"Доречі, як вам цей дитячий садок - розсилка листів з вибухівкою по посольствах України в світі? Сюди ж і кувалда з імітацією крові, яку росіяни надіслали європейцям? Це настільки безглуздо і принижує рівень будь-якої держави, що навіть складно коменту...

"Прекращение деятельности УПЦ МП - это конец советского проекта вселенской церкви, которую создал Сталин, и трансформация её в обычную небольшую церковь", - Борислав Береза

неділя, 4 грудень 2022, 0:15

"Для многих украинцев финализация с запретом деятельности УПЦ Московского патриархата является хорошей новостью с эмоциональной подоплекой. Но эта ситуация гораздо глубже и интереснее, чем кажется на первый взгляд. Прекращение деятельности УПЦ МП - это...