Російсько-українська війна: Екс-посол США в Україні розповів, коли Трамп проявить себе

За словами Стівена Пайфера, першим серйозним "індикатором" політики нового президента США стане указ у березні щодо продовження або припинення санкцій, пов'язаних з Кримом.

Стівен Пайфер. Фото:Газета.Ru

Екс-посол США в Україні Стівен Пайфер заявив, що поки нова адміністрація США продовжує формуватися, складно спрогнозувати, якою буде її позиція по відношенню до Росії. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Укрінформ.

За словами Пайфера, першим серйозним "індикатором" цієї політики стане указ нового президента в березні щодо продовження або припинення санкцій, пов'язаних з Кримом.

"Ми поки не знаємо, яку позицію наступна адміністрація займе відносно підтримки України. Наразі ми маємо обраного віце-президента, номінантів на посаду міністра оборони, а також республіканську більшість у Конгресі. Вони представляють головну лінію республіканців, яка полягає в підтримці України, підтримці НАТО й скептицизмі відносно Росії", - зауважив експерт.

З іншого боку, продовжив він, "ми маємо заяви Трампа під час виборчої кампанії - зовсім інший підхід, з яким більшість республіканців не погоджується".

Щодо Рекса Тіллерсона, номінанта на посаду держсекретаря в новій адміністрації, і яку позицію займе він, однозначно спрогнозувати також важко. "Тіллерсон – людина, яка має великий досвід і досягла значного успіху в розвитку ExxonMobil, ми також знаємо, що він може успішно домовлятися з Росією", - прокоментував колишній дипломат.

У цьому контексті він зазначив, що ExxonMobil зацікавлена у видобутку, а Росія хоче мати технології та капітал, щоб здійснювати цей видобуток. Однак Тіллерсон повинен відійти від рамок керівника ExxonMobil та бути готовим до вирішення повного спектру проблем, включаючи аспекти, по яких США не згодні з Росією.

Паралельно, як підкреслив Пайфер, у перехідній команді Трампа вже на нинішньому етапі існують протиріччя щодо того, яку позицію займати по відношенню до Росії. За його словами, важливо знати, хто буде заступниками держсекретаря, його помічниками, особливо у справах Європи – це ті особи, які проводять щоденну роботу і відповідають, в тому числі за російський напрям.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Германия точно не наш союзник, и если власти игнорировали факты с 2014 года - это их прокол", - Сазонов

субота, 22 січень 2022, 18:29

"Две очень показательных новости в контексте вероятного российского широкомасштабного вторжения в Украину. Наглядные настолько, что их даже комментировать - лишнее. Но два слова от себя я добавлю", - пише політолог Кирило Сазонов на своїй сторінці у со...

"Из Киева, где сейчас пытаются понять, насколько вероятным является вторжение в случае неудачи дипломатии, важная смена российской оптики, возможно, не столь заметна", - Портников

субота, 22 січень 2022, 16:58

"Практически сразу же после отлета из Киева государственного секретаря США Энтони Блинкена президент Украины Владимир Зеленский обратился к соотечественникам с призывом не паниковать и оптимистичным прогнозом развития событий в стране. Впрочем, уже на ...