"Глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт блокуватиме подальше зближення України та ЄС в рамках програми Східне партнерство через український освітній закон. Таке рішення є відповіддю на підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту"". Про це пише у своєму Facebook український письменник Юрій Винничук, передають Патріоти України, продовжуючи:
Я би на місці Порошенка поцікавився в угорців, яка доля українських сіл в Угорщині? Вони ж позникали зовсім. Спершу угорці примусово перевели всі школи на угорську мову навчання і вийшло так, що українців в Угорщині фактично нема. Вони то є, але не відображаються в офіційній статистиці.
Тому дивно, що угорці вимагають від нас толерантності до своїх співвітчизників, які у нас живуть, а самі не дотримуються такої ж толерантності до українців, котрі мешкають на території Угорщини. Працюють там або вчаться. Тому я не розумію, чому українці мають йти на такі великі поступки?
Ясно, що в Угорщині зараз проросійська влада. Їхній прем’єр Орбан постійно висловлюється проросійськими тезами. Наприклад, що Крим - це споконвічна російська територія і віддавати його ніхто не буде. Тому в Угорщини і така позиція щодо українського Закону про освіту, бо він не подобається Кремлю.
В той же час як і в самій Росії теж нема українських шкіл. Хоча до 33-го року вони були на Кубані, на Далекому сході, а в Башкирії українська школа була ще у радянський час. Їх вже давно нема, так само як і в Угорщині. Угорці мадяризували прикордонні села, де колись жили українці.
Що має робити Україна у відповідь на претензії угорців? Ігнорувати їхню думку. Вони ж нашу ігнорують стосовно Криму і Донбасу. Підтримки України у цих питання нема. Або ж просто розтлумачити їм наш Закон про освіту, бо мабуть, вони його не зрозуміли.
Насправді він нічого не порушує. І якщо подивитися результати ЗНО, то українську мову найгірше склали на Закарпатті. А чому? Бо не вчать.
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...