"Шокінці" показали свою силу: Політолог пояснив, чому Луценка не пускають в ГПУ

Нинішня прокуратура є більш впливовою, ніж деякі політичні партії. Йде прокурорський спротив реформуванню.

Юрій Луценко. Фото: politrada.com.

Прокурорське середовище чинить спротив Юрію Луценку в бажанні очолити ГПУ. Про це у коментарі Gazeta.ua сказав політолог Володимир Фесенко, передають Патріоти України.

"Луценко не відмовляється очолити Генпрокуратуру взагалі. Це відмова її очолювати у ситуації, яка склалася зараз. Замість закону Алексєєва-Князевича, з'явився раптом закон від прокурорського лобі. Це законопроект Развадовського і Паламарчука. Теж депутатів від БПП. Але ця фракція така строката, що там може з'явитись лобі кого завгодно", - сказав політолог.

За словами експерта, Луценко вказав "на дуже серйозну проблему". "Починають діяти зміни до закону про прокуратуру. Коли почне діяти прокурорське самоврядування. І реформа видається якась дивна. Фактично у прокуратурі пануватиме кругова порука. Прокурорські начальники вирішуватимуть всі кадрові питання. Президент і Верховна Рада втратять вплив на відомство. Нібито це незалежність прокуратури. Але така кругова порука означає, що ГПУ буде поза законом. А це унеможливить її подальше реформування", - пояснив він.

На думку політолога, зараз прокуратура "консервується". "Дехто думав — з'явиться Луценко, буде залежним від президента прокурором. Набагато серйозніша і небезпечна проблема для суспільства — консервація ГПУ. Тому треба відтермінувати зміни, коли прокуратура буде мати власне самоврядування", - додав Фесенко.

За словами експерта, внутрішня система відомства продемонструвала спротив. "У нас прокуратура є більш впливовою, ніж деякі політичні партії. Йде прокурорський спротив реформуванню", - зауважив Фесенко.

Однак політолог не виключає, що Луценко має бажання очолити ГПУ. "Ті, хто виступав проти обрання Луценка, врешті-решт спрацювали на інтереси команди Шокіна. Так при владі залишаться його люди", - резюмував експерт.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Хіти тижня. "Формула Кондратюка": Відомий теледіяч озвучив свій рецепт щодо урегулювання конфлікту на Донбасі

вівторок, 15 жовтень 2019, 23:05

Всі інші формули щодо даного питання - від прохіндеїв від політики або неуків. Відомий продюсер Ігор Кондратюк, відомий своєю громадянською позицією, висловив на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук" свою думку щодо "формули Штайнмаєра". Патріоти Україн...

"Если кто-то заиграется в капитуляцию, то получат совсем другой Майдан, очень "душевный", - Анти-Колорадос

вівторок, 15 жовтень 2019, 21:30

Українська армія не повинна залишати українських населених пунктів, де живуть громадяни України. "Сегодняшние события полезно рассмотреть взглядом стороннего наблюдателя, а не участника, поскольку большое видно только на расстоянии. Сначала следует обр...