"Шукає своє місце під сонцем" - дипломат пояснив мотиви дрейфування Туреччини в сторону РФ

Європейцям і американцям варто знайти спосіб повернути Туреччину в сторону європейської та євроатлантичної інтеграції.

Ілюстрація:Радіо Свобода

Якщо США не вдасться знайти взаєморозуміння з Туреччиною, активізується дрейф Анкари в сторону Росії. Таку думку в коментарі Обозревателю висловив дипломат, голова правління ГО "Європейський Рух України" Вадим Трюхан, передають Патріоти України.

"В останні місяці звучали досить жорсткі заяви з вуст деяких західних політиків щодо Туреччини. Європейці не змогли знайти правильну формулу поведінки з президентом Реджепом Тайіп Ердоганом після невдалого військового перевороту. І своїми заявами стали відштовхувати від себе Анкару", - зазначив Трюхан.

За його словами, саме тому Туреччина "шукає своє місце під сонцем".

"Будучи потужним регіональним гравцем, вона стала шукати інший спосіб свого позиціонування. Вакуум в стосунках з європейцями і частково зі Штатами стала заповнювати Росія. Якщо Заходу, в першу чергу США, не вдасться знайти взаєморозуміння з Туреччиною, будемо спостерігатися прискорений дрейф в сторону РФ. Навіть з ймовірністю виходу на якісь більш серйозні домовленості союзного типу", - вважає дипломат.

Він підкреслив, що Україні варто стримано відреагувати на заяву міністра закордонних справ Туреччини Мевлюта Чавушоглу про те, що Анкара не підтримує санкції ЄС проти Росії за анексію Криму.

"З цієї заяви, яка, думаю, була "пробним каменем", потрібно зробити висновки всім. Україні потрібно проявити дипломатичну мудрість. А європейцям і американцям - знайти спосіб повернути Туреччину в сторону європейської та євроатлантичної інтеграції", - підсумував Трюхан.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Вставай страна огромная!": Розвідка Британії пояснила, нащо РФ посилено готує "оборону" в Бєлгородській області

середа, 7 грудень 2022, 10:15

Російська влада просуває оборонні приготування на своїй міжнародно визнаній території, щоб розпалити патріотичні почуття громадян. Про це йдеться у розвідувальному огляді міноборони Британії у середу. Відзначається, що останнім часом Росія почала розши...

Великий договір капітуляції Росії: Експерт запропонував оригінальний спосіб, як отримати репарації з РФ після перемоги України у війні

середа, 7 грудень 2022, 9:09

Великий Договір капітуляції росії має включати низку важливих статей з вимогами України, зокрема щодо репарацій. Таку думку висловив публіцист та політичний експерт Юрій Радухін. . Радухін зазначив, що Договір має включати також важливі статті вимог ...