Сюрприз: "В украинском сливочном масле найдены неизвестные жиры," - експерт

Подібні продукти завдають шкоди здоров'ю, більш того, нікому достеменно не відомі наслідки вживання подібних речовин.​

Вершкове масло часто підроблюють. Фото: соцмережі.

Експерт Ірина Кравченко розповіла, що результати моніторингу продуктового ринку свідчать про катастрофічну ситуацію з фальсифікованими продуктами харчування: в вершковому маслі виявлені тваринні жири невідомого походження. Про це в говориться в рубриці "Точка зору" РИА Новости Україна, передають Патріоти України.

Критична ситуація на ринку продуктів харчування в Україні обумовлена відсутністю регулярного моніторингу та контролю якості продуктів. "З 2013 року ми відібрали понад 700 зразків продуктів харчування, в основному тих, які найбільше фальсифікують. Це продукти молочної групи, (а вони використовуються найбільш соціально вразливими верствами населення - діти, люди похилого віку), і вони фальсифікуються найбільше на продовольчому ринку.

Далі йдуть соки, це і м'ясо, і ковбасні вироби, і крупи, різні кетчупи, маргарини, рослинні масла. І коли ми їх відбираємо і досліджуємо, ми бачимо величезну кількість порушень. Наприклад, відбирається 40-50 зразків, і з них 70% - це фальсифіковані зразки. А тваринне масло іноді фальсифікується на 100% - там відсутній молочний жир", - повідомила почесний президент громадської організації" Всеукраїнська асоціація захисту прав споживачів "Споживча довіра" Ірина Кравченко на прес-конференції.

Більш того, за її словами, це взагалі якийсь сурогат, який фальсифікується навіть не з рослинних жирів, а невідомих, в тому числі і тваринного походження. "Це може бути тюлений жир, оленячий жир, якийсь бизоний, який завозиться. А ми не знаємо, що завезли і чим фальсифікували, на основі якого жиру це зроблено! І я заявляю це дуже відповідально, оскільки ми з цього приводу збирали цілу конференцію хіміків, які працюють в наших лабораторіях колишньої системи Держспоживстандарту України - це система технічного регулювання, і там ми досліджуємо цю продукцію. Так ось, наші хіміки не можуть з'ясувати, що це взагалі за основа, на якій зроблений фальсифікат", - підкреслила Кравченко.

Природно, що подібні продукти завдають шкоди здоров'ю, більш того, нікому достеменно не відомі наслідки вживання подібних речовин.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 26 квітня. Який птах принесе щастя на рік

п’ятниця, 26 квітень 2024, 7:05

Православна церква України 26 квітня за новим стилем вшановує єпископа Василя Амасійського і праведної діви Глафіри. За старим стилем сьогодні вшановують мученицю Фомаїду Єгипетську. Наші предки 26 квітня починали сіяти квасолю і горох. Перед посівними...

Потрібний перекладач

п’ятниця, 26 квітень 2024, 6:59

З дипломатичної на офісно-президентську. Держдеп наголошує, що в України – проблеми зі свободою слова. Зокрема, марафон висвітлює урядову позицію…. Минулого року Держдеп наголошував на тому, що закриття трьох незалежних від влади каналів – це проблема....