Вчені із Швейцарського інституту суспільного здоров'я (Swiss TPH) дослідили, як використання смартфона впливає на клітини мозку. Зокрема, вони присвятили свою роботу вивченню впливу радіохвиль на ділянки, які пов'язані із пам'яттю, інформують Патріоти України.
Цього разу науковці визначили, як користуватися ґаджетом точно не варто. З'ясувалося, що для здоров'я найгірше – довгі розмови по телефону (і пов'язане з ними випромінювання). Негативний вплив на мозок спостерігали особливо у випробовуваних, які звикли тримати смартфон близько до правого вуха.
Є і хороші новини, якщо ви рідко говорите по телефону, а замість цього переписуєтеся, граєте або шукаєте щось в інтернеті і не тримайте телефон біля голови, то дія мінімальна. У респондентів взагалі не спостерігалося змін у розвитку ділянок мозку, пов'язаних з пам'яттю.
"Потенційний ризик для мозку можна звести до мінімуму, якщо використовувати навушники або гучний зв'язок для дзвінків, особливо якщо рівень сигналу мережі невисокий, і телефон працює на максимальній потужності",– зауважив співавтор роботи Мартін Рьослі.
Аби оцінити наслідки використання смартфонів в довгостроковій перспективі, науковці планують продовжити свої дослідження.
2 квітня за новим стилем (15 квітня за старим) віряни вшановують преподобного Тита Чудотворця. За це отримав нагороду творити чудеса. За юліанським календарем сьогодні день пам'яті мучениці Фотини Самарянині. . *** . Тит жив у VIII-IX століттях. Ще в...
"Розкидатися погрозами на всі боки - не так весело, як виявилося, бо можна отримати достойну відповідь. Іран - почав грозити Америці ядерним ударом по її військових базах у регіоні. Щоправда, невідомо, чи є в них ті ядерні ракети, чи немає - але ж МАГА...