У родині її називали пестливим ім'ям «Лілібет» (Lilibet).
Як онука короля по чоловічій лінії вона отримала титул британської принцеси та називалась — Її Королівська Високість принцеса Елізабет Йоркська.
Друга Світова Війна
Друга Світова Війна почалась, коли принцесі Єлизаветі було тринадцять років.
Вона і її молодша сестра Маргарет були евакуйовані до Віндзору.
У тринадцять років вона познайомилась з Філіпом Маунтбаттеном, кадетом Дортмундського військово-морського училища, сином грецького принца Андрія, і закохалась у нього. Вони постійно листувалися протягом його служби в Королівському флоті.
У 1945 році Єлизавета змогла вмовити батька, щоб він дозволив їй зробити свій безпосередній внесок у перемогу.
Вона приєдналась до Жіночої Допоміжної Територіальної Служби, де була відома як № 230873 лейтенант Елізабет Віндзор, і вивчилась на водія.
Це був перший випадок в історії королівської родини, коли жінка служила у військовому підрозділі.
Післявоєнне життя
20 листопада 1947 р. вона одружилась із герцогом Единбурзьким Філіпом (при народженні принцом Грецьким та Данським), який водночас є її чотириюрідним братом (вони обидва пра-правнуки короля Данії Кристіана IX) і він також пра-правнук королеви Вікторії.
Після їхнього одруження резиденцією герцога і герцогині став Кларенс-гаус, але з 1946 до 1953 р. герцог Единбурзький перебував в основному на Мальті, де проходив службу як офіцер Королівського флоту. Принцеса Єлизавета жила з ним з 1949 до 1951 р. на Мальті, оселившись на віллі Гвадаманья, яку близько 1929 р. придбав лорд Маунтбаттен Бірманський.
14 листопада 1948 року вона народила свою першу дитину — принца Чарльза. Раніше, спеціальною відкритою грамотою, король дарував право дітям герцога Единбурзького та принцеси Єлизавети, герцогині Единбурзької іменуватися принцами. 15 серпня 1950 року у них народилася друга дитина — принцеса Анна.
19 лютого 1960 року народилася третя дитина королеви — принц Ендрю, герцог Йоркський, а 10 березня 1964 р. — принц Едвард, граф Ессекський.
На сьогодні королева є однією з найпопулярніших осіб Великої Британії.
За останніми опитуваннями, її підтримують близько 80 % підданих.
Хоча справа принцеси Діани на деякий час похитнула популярність королеви і авторитет монархії, але в довготривалій перспективі, як видно з досліджень громадської думки, не позначилася на ньому.
З 17:30 9 вересня 2015 року королева також є монархом, який в історії Великої Британії правив найдовше. Попередній рекорд належав королеві Вікторії, яка правила в країні 63 роки, 226 днів, 16 годин та 23 хвилини у період з 1837 до 1901 року.
"Вчора був той самий день – День гідності та свободи. Трохи не пропустила. День "майданутых", по-простому", - пише харківська журналістка Анна Гін на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:. "Не віриться, що вже ...
Британське високотехнологічне обладнання вартістю 2,1 мільйона доларів надходило до Росії через компанію, зареєстровану в Киргизстані, яку заснувала 25-річна модель. Про це повідомляє BBC News із посиланням на митні документи, передають Патріоти Україн...