Про це повідомляється на сайті університету, передають Патріоти України. Задачу сформулювали в середині дев'ятнадцятого сторіччя.
Її суть у тому, що необхідно розставити вісім ферзів таким чином, щоб жоден з них не потрапляв під удар іншого. Складність полягає у тому, що ця фігура б'є всі клітини, розташовані по вертикалях, горизонталях і обох діагоналях. Наразі відомо 12 унікальних рішень.
Її вирішення на стандартній дошці в 64 клітини знайшли у 1850 році. Однак задача ускладняється із збільшенням розмірів поля і кількості фігур. При збільшенні розміру дошки до 1000 на 1000 клітин комп'ютерні програми, які намагаються вирішити завдання, припиняють працювати.
На думку професора Яна Гента, автор алгоритму швидкого рішення цієї задачі зможе адаптувати свою програму для інших задач, зокрема і для дешифрування кодів в інтернеті.
У місті Чапаєвськ Самарської області РФ безпілотники атакували завод з виробництва вибухівки. Про це у ніч проти суботи, 5 квітня, повідомили російські Telegram-канали, зазначають Патріоти України. "Чапаєвськ Самарської області був атакований БПЛА. Мет...
Народне свято 5 квітня відоме під назвами Федулів день, Федул-вітреник, Федора-вітрениця. 5 квітня за новим стилем (18 квітня за старим) віряни традиційно вшановують пам'ять читця Феодула, преподобного Марка Афінського і святої Феодори Солунської. За с...