"Регіональний парламент Валлонії відмовився надати уряду Бельгії право підписувати угоду про торговельно-економічне співробітництво Європейського союзу та Канади. Тепер ця угода, до якої у більшості європейців було куди менше претензій, ніж в аналогічного договору зі Сполученими Штатами, навряд чи буде підписана на саміті Європейський союз – Канада 27 жовтня. Таким чином, під питанням залишається сама стратегія вільного економічного розвитку європейського континенту", - написав оглядач Віталій Портніков у статті для Радіо Свобода, передають Патріоти України.
Перший дзвінок, який продемонстрував всю недосконалість Європейського союзу з точки зору ухвалення відповідальних рішень і руху вперед, був пов’язаний з Україною. Це сталося, коли на консультативному референдумі в Нідерландах більшість учасників відкинули угоду про асоціацію між Україною та ЄС.
Вся історія з цим референдумом – приклад безвідповідальності і популізму. Популістським був сам нідерландський закон, який фактично ставив під сумнів сенс виборної демократії і підмінив її охлократією. Безвідповідальним стало надання виборцям можливості ставити під сумнів міжнародні зобов’язання держави і голосувати за багатосторонні угоди, згода з якими мала б бути обумовлена самим бажанням брати участь в Євросоюзі і вирішуватися парламентарями. Безвідповідальною стала позиція уряду і парламенту Нідерландів після референдуму – політики цієї країни просто бояться кинути виклик популізму.
Але ми звично вмовляємо себе тим, що справа не в європейцях, а в нас. І реформи у нас не йдуть, і корупції занадто багато, і бояться війни на наших кордонах. Європейські бюрократи вважають за краще підтримувати нас в цьому самобичуванні. І замість того, щоб визнати, що Брюссель не здатний виконувати власні зобов’язання – і щодо угоди про асоціацію, і щодо візового режиму – продовжують висувати вимоги і читати нотації. Можливо, європейці і справді вірять, що справа в нас, а не в них? Таке самозомбування у людей спостерігалося в радянські часи, та й зараз помітне в Росії.
Тому що справа – не в Україні. Справа в неефективності інституцій Європейського союзу, в недопрацьованості механізмів ухвалення рішень, у перемозі популізму, безвідповідальності і дурості над відповідальністю і прагматизмом. Те, що сьогодні відбувається із рішеннями європейських інституцій із принципових питань – це імпотенція і ганьба.
Коли справа стосується України, можна, звичайно, робити вигляд «цивілізаторів». А коли справа стосується Канади? Сполучених Штатів? Теж відсутність реформ? Корупція? Війна? Або, може бути, що усі канадці втечуть до Бельгії, а американці – в Австрію? Ото сміху буде!
Але все це – не смішно, а сумно. Тому що перша країна – Великобританія – вже проголосувала за вихід із Євросоюзу. І це рішення має стати не тільки доказом безрозсудності англійців, але і діагнозом для європейських інституцій: вони зазнають поразки.
Якщо Євросоюз не знайде можливості вибудувати ефективні механізми ухвалення багатосторонніх рішень, йому не минути лиха. І нам разом з ним.
19 січня за новим церковним календарем (1 лютого за старим стилем) віряни України згадують преподобного Макарія Великого, відомого автора безлічі духовних бесід і молитов. У народному календарі - Макарів день. . Цей угодник Божий народився в Єгипті, ...
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...