Стосунки з росіянами після виборів: чекати погіршення чи покращення, - український письменник

В РФ лише 13% суспільства вважають, що нашу теперішню владу після виборів буде усунуто (відповідно – "покращення стосунків"). І лише 8% – що теперішня "хунта", перемігши вдруге, стане ще "хунтішою" (відповідно – "погіршення стосунків").

Юрій Андрухович. Фото: 5 канал.

"Росія нині живе недалекими вже виборами в Україні. Звідти пишуть, що ця тема є безумовним номером один провідних "росіянських" телеканалів і цього навіть ніхто не намагається приховувати. А саме вони, телеканали, й формують громадську думку – і щодо Росії це нехитре твердження справджується у сто разів більше, ніж щодо будь-якої іншої країни. Не я перший і не я останній констатую: в голові в "росіянця" приблизно (а часом і точнісінько) те саме, що в телевізорі. Так от, у телевізорі в них весь час говорять про українські вибори", - пише у своєму блозі український письменник Юрій Андрухович, передають Патріоти України, та продовжує:

"І Росія живе ними так віддано й зосереджено, як ми в себе живемо хіба що результатами нацвідбору на "Євробачення". Власними виборами Росія так не живе, бо чим там жити, так собі – несуттєва побічна інформація. Та й які там вибори в них. Їх, якщо чесно, немає зовсім. Натомість у наші вона занурюється з головою, адреналінить і робить ставки. Наші вибори компенсують їй емоційний недобір у власних. І це ще не кульмінація. Ще не вечір.

Про це нам корисно знати, і тому я звертаю увагу на отаку новину. Як і на те, що з неї, на мій погляд, може випливати для нас. 59% росіян вважають, що після президентських виборів в Україні відносини між двома країнами не зміняться, свідчить Всеросійський центр вивчення громадської думки (ВЦИОМ). І не знаєш, радіти чи сумувати. Радіти, що їх аж 59? Чи сумувати, що лише 59? І чи розуміти це так, що 59% "росіянців" у такий спосіб демонструють переконання, що в нас переможе чинний президент?

Далі таке: "У російському суспільстві переважає думка, що результати виборів будуть сфальсифіковані владою України (68%) і не відповідатимуть реальній волі народу". Ця думка для нас, безумовно, важлива. Вона означає, що більш як дві третини "росіянців" вірять у масово-фальсифікаційну потугу чинної української влади. Тому цікаво, що відбудеться в їхніх головах, коли наша чинна влада все-таки програє (до чого вона тепер, після одіозного рішення КС, стала як ніколи близькою)?

Ще цікаво, чи проводилося аналогічне замірювання і в нашому соціумі? А якщо проводилося, то який був би цей відсоток серед українців? Щось підказує мені, що він має бути дуже недалекий від "росіянського". Проте я ніде не можу знайти такого опитування, тож так і не знаю, що в нас насправді думають про майбутні неминучі фальсифікації.

Зате знаходжу інший промовистий результат: "В Україні 53% громадян вважають, що не несуть ніякої особистої відповідальності за те, хто є президентом країни, а майже 29% взагалі не цікавляться політикою".

Гаразд, думаю собі. Якщо нас більше, ніж половина, таких, що відповідальності ніякої не несуть, то ми вкотре понесемо її всі разом – і за них, і за себе, всі сто відсотків – та ще й яку. Що ж до майже третини суспільства, яка "взагалі не цікавиться", то для неї прогноз також поганий. Пам’ятаєте старе як світ "можеш не цікавитися політикою – політика неминуче зацікавиться тобою"? Так отож.

Повертаючись, однак, до опитування ВЦИОМ, зауважуємо ще кілька цифр. Наприклад: 13% "росіянців" "позитивно дивляться на ситуацію, стверджуючи, що відносини між Росією й Україною після проведення виборів покращаться. Про погіршення відносин говорять 8% опитаних". Іншими словами, в Росії лише 13% суспільства вважають, що нашу теперішню владу після виборів буде усунуто (відповідно – "покращення стосунків"). І лише 8% – що наша теперішня "хунта", перемігши вдруге, стане ще "хунтішою" (відповідно – "погіршення стосунків").

І нарешті – про наших таємних симпатизантів. Бо ж є серед "росіянців" і такі. Скажімо, 12% їхнього люду вважають, що в нас на виборах "можливі незначні порушення, які істотно не вплинуть на загальний результат". Уявляєте? Це ж означає, що в них аж 12% сприймає нас як нормальну демократію, хоч дещо й недосконалу.

Зате в них є ще аж 3% респондентів, які взагалі в нас вірять і тому стверджують, що наші вибори в цілому пройдуть чесно. Три відсотки зі ста, іншими словами, визнають наші успіхи на шляху до правової європейської держави. Хто вони, представники цих трьох відсотків? Які вони? І який відсоток, уже всередині тих трьох, становлять опозиційні активісти чи, скажімо, позасистемні вороги Путіна, а який – просто фріки?

Жодне опитування відповіді на ці запитання з дияволом у деталях не дасть, і в цьому, напевно, проблема соціології як такої. А нам залишається, голову узявши в руки, вчергове завмерти на небезпечному роздоріжжі між "погіршенням стосунків" та їхнім "покращенням".

Джерело: За Збручем
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Противник розпочав активні наступальні дії й у напрямку Вугледару, - Машовець

п’ятниця, 27 січень 2023, 14:25

Як й очікувалось, вчора противник розпочав активні наступальні дії й у напрямку Вугледару. Зокрема: . - зведеною тактичною групою (до посиленої роти) зі складу 155-ї обр МП тоф-у по напрямку Микільське - Вугледар . - двома взводами з бронетехнікою по...

Втекла із пляжу, побачивши журналістів: Юлію Тимошенко підловили на відпочинку в Дубаї (фото, відео)

п’ятниця, 27 січень 2023, 11:45

Народний депутат, лідерка партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко початок нового року провела у Дубаї (ОАЕ). Про це йдеться у розслідуванні журналіста УП Михайла Ткача, передають Патріоти України. . Повідомляється, що Тимошенко проводила час на віллі п'ят...