"Те, що сьогодні Путін погрожує всьому світу і може анексувати Крим, є заслугою адміністрації Джорджа Буша - старшого", - Бєлковський

На думку політолога, команда 41-го президента США намагалася запобігти розпаду СРСР.

Джордж Буш-старший. Ілюстрація:irishtimes

Політика адміністрації 41-го президента США Джорджа Буша - старшого призвела до зміцнення статусу Росії на світовій арені після розпаду СРСР. Про це заявив російський політолог Станіслав Бєлковський, передають Патріоти України з посиланням на Гордон.

Політолог не вважає, що США прагнули розвалу Радянського Cоюзу,.

"В кінці 80-х років республіканська адміністрація Буша - старшого намагалася врятувати СРСР. Ми пам'ятаємо візит Джорджа Буша до Києва, де американський президент вмовляв українських політиків: ні в якому разі не ставити питання про вихід зі складу Радянського Союзу і протистояти радикальному націоналізму", - нагадав Бєлковський.

На думку експерта, США планували послабити СРСР і "позбавити його статусу наддержави, але не знищити".

"США прекрасно розуміли, що розпад принесе багато нових проблем", - пояснив Бєлковський.

Політолог стверджує, що "саме завдяки Сполученим Штатам Росія отримала ексклюзив на ядерну зброю колишнього СРСР". Також РФ "успадкувала крісло постійного члена Ради Безпеки ООН, що теж було не очевидним".

"Тобто те, що сьогодні Путін погрожує всьому світу і може анексувати Крим, - це, за великим рахунком, заслуга адміністрації Джорджа Буша - старшого", - заявив Бєлковський.

"Антиамериканські ескапади" нинішнього Кремля політолог називає "проявом крайньої невдячності". Бєлковський вважає, що зараз влада США також не бажає розпаду Російської Федерації.

"США зацікавлені, щоб РФ не заважала їм правити світом і не влаштовувала кривавих ексцесів, типу кримського і донецького", - додав він.

Як відомо, Джордж Буш - старший займав пост президента США в 1989-1993 роках. Він є найстарішим з нині живих американських президентів.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Ситуація на південь від Роботиного нестабільна, складна і динамічна. Укріплення по кілька разів переходять із рук у руки, - ISW

понеділок, 2 жовтень 2023, 6:17

Фахівці Інституту вивчення війни (ISW) називають ситуацію на південь від Роботиного нестабільною, тактично вона складна і динамічна, оскільки важливі польові укріплення кілька разів переходили з рук в руки. Аналітики зазначають, що російські війська пр...

"Сотрудничество Ирана и России: факты и угрозы", - Злий Одесит

понеділок, 2 жовтень 2023, 3:25

Специально для сайта Minval.AZ проанализировал сотрудничество Ирана и россии, факты такого взаимодействия и угрозы. Иран и россия десятилетиями поддерживали двусторонние отношения военно-технического характера, разной степени сближения, но именно в 202...