"Російський журналіст Тимур Олєвський намагався з'ясувати, наскільки посилилися заходи безпеки в Санкт-Петербурзі, яке відвідував президент РФ Путін, враховуючи наявний антитерористичний режим." Про це пише у своєму блозі на сайті Новое время директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос, передають Патріоти України, продовжуючи:
Як на мене, то відповіді скоріше посилили відчуття того, що спецслужби таки причетні, ніж навпаки.
Цікаво, що цього разу виконавцями теракту стали мешканці Центральної Азії. У такому випадку їх радше за все буде легко прив'язати до сплячого осередку ДАЕШ. Отже, теракт у Пітері стає в один ряд із іншими подібними терактами в Європі. Думаю, така інтерпретація росіянам вигідна. Адже чим відрізняється ісламістське середовище в Росії? Воно нашпиговане агентурою. Саме там відбувається рекрутування людей на поїздки на Близький Схід. Індоктринація вихідців з Центральної Азії також відбувається саме в Росії.
Я достеменно знаю, що російські спецслужби активно використовують агентуру для відстеження людей, які приїхали в Сирію, в ІДІЛ з території Росії та створюють відповідну базу даних. Тривалий час це було одне з ухвалених рішень: відправляти ісламістів у Сирію і мати менше проблем у себе. Цей тренд – практично частина філософії спецслужб.
Другий тренд: коли створюється середовище, в якому задіяна величезна кількість агентури, то виникає ситуація, що склалася з Азефом – одним з есерівских керівників, який одночасно працював на "охранку" й організовував терористичні акти.
Якщо ми спробуємо поміркувати про це в ширшому контексті, то побачимо, що ключовим завданням російських спецслужб було не допустити терактів у столицях. І в це вкладалися великі кошти. І раптом – такий прокол. І ми вже зараз бачимо, як піднімається питання, що треба заборонити на якийсь час мітинги, демонстрації.
Тоді як є дуже багато речей, що викликають питання до російських спецслужб. Наприклад, як вони так бездарно провалили цю операцію, чому не запобігли терактові, маючи агентурні позиції. А ще – чому за наслідками теракту відразу підхопили тему про заборону опозиційних маршів. У російському суспільстві зараз активно проробляється тема закручування гайок.
Звісно, можна ще послатися на російське "авось", великий і могутній чинник, який супроводжує цю країну всю її історію. Залишаю відсотків 30% на це. У такому випадку мають полетіти голови силовиків та якнайшвидше, бо затягування буде лише посилювати конспірологічні теорії.
А що буде з численними центральноазійськими гастарбайтерами? На них імовірно посилиться тиск і частина з них, переймаючись своєю безпекою, залишить Росію і повернеться на батьківщину або буде намагатися перейти кордон з Україною. Таких випадків за останній рік стає все більше.
Відомий волонтер РФ Олександр Іванов намагається заволодіти нерухомістю в тимчасово окупованому Маріуполі й інших непідконтрольних Україні містах нібито для потреб своєї волонтерської організації. Листування, які свідчать про махінації з нерухомістю та...
"Війна в Україні — це не війна за території. Це війна за перерозподіл сфер впливу в Європі та світі, за перегляд результатів Холодної війни, за все те, що в Кремлі називають "новою архітектурою безпеки", - пише нардеп Микола Княжицький на своїй сторінц...