Про це йдеться у повідомленні регулятора на сторінці у Facebook. "Ані служба безпеки НБУ, ані керівництво НБУ не мають потреби та повноважень запитувати українців про дані їх платіжних карток та рахунків",- йдеться у повідомленні.
Національний банк вкотре застерігає громадян від розголошення інформації про свої персональні дані та реквізити платіжних карток.
Нагадаємо, кількість веб-ресурсів, які виманюють реквізити банківських карт користувачів під приводом надання неіснуючих послуг (фішинг), в 2016 році зросла до 174 од., що більш ніж в 4,5 разу перевищує показник, зафіксований в 2015 році.
Згідно з даними ЕМА, велика частина фішингових сайтів імітує нібито нові платіжні сервіси, більшість яких надає неіснуючі послуги поповнення мобільного телефону. Друга частина подібних сайтів маскується під відомі платіжні сервіси (в основному, під Portmone), а також під банки і "Укрпошту".
"У 2016 році 90 з 174 фішингових сайтів пропонували "поповнити" мобільний. Ще 54 шахрайських веб-ресурси нібито здійснювали грошові перекази з картки на картку. А 28 злочинних веб-ресурсів пропонували обидві послуги", - відзначають в ЕМА.
В асоціації стверджують, що метою всіх фішингових веб-ресурсів є примусити користувача залишити їм реквізити своєї картки. Зокрема, шахраям потрібні дані про номер картки, термін її дії, тризначний код безпеки зі зворотного боку картки (код CVV2/CVС2), а також код з банківських смс.
Джерело: Економіічна правда
Посолка США в Україні Бріджит Брінк планує достроково піти у відставку, хоча держсекретар Марко Рубіо хотів залишити її. Про це повідомляє CBS News із посиланням на джерела, передають Патріоти України. За інформацією журналістів, Брінк вже зробила прощ...
У країні-агресорі РФ частину шкільних підручників для 5,7 і 9 класу, випущених 2023 року, піддали цензурі — у них не згадується, що легендарний прозаїк і драматург Микола Гоголь є уродженцем української Полтавщини. На це 10 квітня звернуло увагу російс...