Коли міністр економіки Німеччини в новому уряді Ангели Меркель Петер Альтмайер планував свої візити до Києва і Москви, здавалося цілком природним, що головною темою переговорів стане будівництво "Північного потоку-2". Після заяви Ангели Меркель про те, що це будівництво має бути ув'язано з збереженням українського транзиту міністру необхідно було переконати співрозмовників у Києві, що Берлін не піде на продовження проекту без виконання Москвою цієї вимоги, а співрозмовників в Москві - що "Північний потік-2" навряд чи може бути добудований без гарантій для української ГТС.
Завдання не дуже просте, але з ним насправді можна впоратися - з урахуванням того, що Росія не раз відмовлялася від власних обіцянок. І ніщо не заважало московським співрозмовникам Альтмайера його просто обдурити.
Однак відмова американського президента Дональда Трампа змішала всі карти в партії німецького міністра. І тепер буде цікаво простежити за тим, чим завершаться обидва візити - до Києва і до Москви.
Результати переговорів в українській столиці цілком передбачувані. Альтмайер буде говорити про необхідність продовження реформ, завіряти в підтримці Німеччини та Європейського Союзу, стверджувати, що будівництво "Північного потоку-2" ніяк не відіб'ється на українській ГТС і що Берлін буде наполягати на гарантіях для Києва під час московських зустрічей міністра економіки. А ось результати московських зустрічей не передбачить, мабуть, ніхто.
Тому що сьогодні європейці потребують російської підтримки. Для них важливо, щоб Росія залишалася прихильницею угоди з Іраном. І щоб Кремль умовив Тегеран з цієї угоди не виходити. Тому що відмова США від участі в домовленостях - це ще не остаточний крах угоди. А ось відмова Ірану повністю поховає результати багаторічних переговорів, які в європейських столицях вважаються одним з головних досягнень дипломатії останніх десятиріч. І тут питання навіть не в тому, наскільки є виправданою така оцінка. А в тому, що вона є присутньою.
Тому Альтмайеру не так просто буде ставити умови своїм російським співрозмовникам, як кілька тижнів тому. Та й чи захоче він ставити умови - це ще дуже велике питання. Адже Росія, відносини з якою зіпсовані через проблеми, що не здаються багатьом європейцям критично важливими для безпеки континенту, стає союзником на стратегічно важливому напрямку.
І тут виникає питання - дуже просте. Чи не стане будівництво "Північного потоку-2" платою за "іранську лояльність" Росії?
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...
У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ С...