Популярний український музикант, лідер культової рок-групи "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук прокоментував введення квот на україномовні пісні, а також пояснив, чому більшість радіостанцій закривають необхідну кількість пісень записами його групи. Думкою з цього приводу Вакарчук поділився в авторській колонці видання Новое время, зазначають Патріоти України.
Святослав Вакарчук наголошує, що вже не раз висловлювався з приводу нового закону про квотування україномовної музики. І як людина, яка вірить в ринкові принципи, просто не може бути великим шанувальником будь-яких квот.
"Перед тим, як вводити квоти, їх наслідки потрібно дуже ретельно аналізувати, адже введення будь-яких обмежень має як позитивні, так і негативні аспекти", - зазначив Вакарчук.
Питання пісенного квотування в Україні музикант вважає надмірно політизованим, підкреслюючи невідоме походження цифр, скільки музики повинно бути в ефірі. Вакарчук погоджується, що довгий час українську культуру і мову пригноблювали і зараз українці намагаються надолужити згаяне. Однак введення квот без попередньої підготовки, на думку співака, може привести до деяких небажаних наслідків.
"Зрозуміло, що Україна, культура якої сотні років потерпала від придушення і свідомої маргіналізації, опинилась у несприятливих умовах, оскільки до 1991 року увесь час існували обмеження проти української мови. Тому було б не зовсім чесно сказати: «А тепер у нас вільний ринок, нехай все розвивається, як є». Довгий час українська мова була не у привілейованому становищі, а навпаки, тому зрозуміле бажання просувати україномовний продукт."
Першим музикант називає появу на радіостанціях українських матеріалів, які будуть значно поступатися за якістю західним хітам. А це, як зазначив Вакарчук, спричинить комплекс неповноцінності вітчизняних виконавців. Другим наслідком співак бачить абсурдне і лише формальне виконання вимог тих радіостанцій, які не є прихильниками україномовних пісень.
Як приклад лідер "Океанів" наводить власників радіостанцій, які кожні 10-15 хвилин розміщують в ефірі композиції його колективу, нібито показуючи, що іншої якісної україномовної музики в країні не існує.
"Таким чином вони, по-перше, дратують слухачів, адже ніхто не хоче слухати одну й ту ж групу кожні десять хвилин, по-друге ж, висміюють ініціативу щодо квот в цілому", - вважає Вакарчук.
Все це співак називає наслідками незбалансованих державних інтересів: чиновники нав'язують квоти і сліпо вірять, що через рік ситуація кардинально зміниться, а власники радіостанцій зацікавлені лише в фінансовій вигоді своєї діяльності, але ніяк не в пошуку молодих виконавців і збагаченні радіоефіру новим матеріалом.
"Коли в останній раз представники радіостанцій ходили по роботі в різні клуби в українських містах, враховуючи районні центри, щоб почути і знайти нову українську музику?", - задався питанням Вакарчук.
19 січня за новим церковним календарем (1 лютого за старим стилем) віряни України згадують преподобного Макарія Великого, відомого автора безлічі духовних бесід і молитов. У народному календарі - Макарів день. . Цей угодник Божий народився в Єгипті, ...
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...