Популярний український музикант, лідер культової рок-групи "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук прокоментував введення квот на україномовні пісні, а також пояснив, чому більшість радіостанцій закривають необхідну кількість пісень записами його групи. Думкою з цього приводу Вакарчук поділився в авторській колонці видання Новое время, зазначають Патріоти України.
Святослав Вакарчук наголошує, що вже не раз висловлювався з приводу нового закону про квотування україномовної музики. І як людина, яка вірить в ринкові принципи, просто не може бути великим шанувальником будь-яких квот.
"Перед тим, як вводити квоти, їх наслідки потрібно дуже ретельно аналізувати, адже введення будь-яких обмежень має як позитивні, так і негативні аспекти", - зазначив Вакарчук.
Питання пісенного квотування в Україні музикант вважає надмірно політизованим, підкреслюючи невідоме походження цифр, скільки музики повинно бути в ефірі. Вакарчук погоджується, що довгий час українську культуру і мову пригноблювали і зараз українці намагаються надолужити згаяне. Однак введення квот без попередньої підготовки, на думку співака, може привести до деяких небажаних наслідків.
"Зрозуміло, що Україна, культура якої сотні років потерпала від придушення і свідомої маргіналізації, опинилась у несприятливих умовах, оскільки до 1991 року увесь час існували обмеження проти української мови. Тому було б не зовсім чесно сказати: «А тепер у нас вільний ринок, нехай все розвивається, як є». Довгий час українська мова була не у привілейованому становищі, а навпаки, тому зрозуміле бажання просувати україномовний продукт."
Першим музикант називає появу на радіостанціях українських матеріалів, які будуть значно поступатися за якістю західним хітам. А це, як зазначив Вакарчук, спричинить комплекс неповноцінності вітчизняних виконавців. Другим наслідком співак бачить абсурдне і лише формальне виконання вимог тих радіостанцій, які не є прихильниками україномовних пісень.
Як приклад лідер "Океанів" наводить власників радіостанцій, які кожні 10-15 хвилин розміщують в ефірі композиції його колективу, нібито показуючи, що іншої якісної україномовної музики в країні не існує.
"Таким чином вони, по-перше, дратують слухачів, адже ніхто не хоче слухати одну й ту ж групу кожні десять хвилин, по-друге ж, висміюють ініціативу щодо квот в цілому", - вважає Вакарчук.
Все це співак називає наслідками незбалансованих державних інтересів: чиновники нав'язують квоти і сліпо вірять, що через рік ситуація кардинально зміниться, а власники радіостанцій зацікавлені лише в фінансовій вигоді своєї діяльності, але ніяк не в пошуку молодих виконавців і збагаченні радіоефіру новим матеріалом.
"Коли в останній раз представники радіостанцій ходили по роботі в різні клуби в українських містах, враховуючи районні центри, щоб почути і знайти нову українську музику?", - задався питанням Вакарчук.
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...