Висока активність спостерігається в останні тижні.
"За нашими оцінками, було б цілком логічно зробити атаку цього місяця", - попереджає Лі. Цілком можливо, що зафіксований сплеск активності може бути розвідкою, підготовкою до більш пізньої операції, або всього лише наміром посіяти страх перед майбутніми кібератаками.
Майкл Ассанте, який керував дослідженням кібератаки 2015 року, вважає, що з огляду на схильність до безперервних і тривалих технологічних кампаній в Україні, які відбувалися в умовах війни на сході і російської анексії Криму, немає впевненості в підготовці атаки.
"Зловмисники можуть почати атаку якщо впевнені, що вона принесе результат, і будуть почувати, що ризик зриву їх планів досить низький, щоб продовжувати", - говорить Ассанте.
Передбачається, що атака на енергомережу країни, яка не є членом НАТО, повинна була продемонструвати можливості і налякати або стримувати інших. З цієї точки зору, розслідування кібератак на енергокомпанії України виглядають цікавим для США.
У той же час, наголошується, що хоч і енергетичний сектор США досить дефрагментірований і знаходиться в приватній власності, і атакувати таку мережу набагато складніше, разом з тим, він більш автоматизований. Якщо українські компанії змогли повернути собі контроль протягом декількох годин, перейшовши на аналоговий режим роботи, то процедура відновлення в США обмежується значною автоматизацією.
Напади на Україну дослідники пов'язали з російськими хакерами, які співпрацюють з урядом, хоча офіційно кремль заперечує свій зв'язок з нападами.
"Що мене найбільше турбує в Росії, це не їх технології, а її зухвалість і готовність перетинати межу", - зазначив колишній заступник директора Агентства національної безпеки Кріс Інгліс.
Українська акторка Катерина Кузнєцова, відома за ролями в серіалах "Кухня" та "Кохання та полум'я", повідомила про розставання зі своїм партнером - російським бізнесменом Максимом Апліним. Пара була разом майже вісім років. Про зміни в особистому житті...
"Цікаво аналізувати статистику збиття ворожих засобів повітряних атак. Наприклад, свіжу, від ночі на 10 липня 2025 року. Збито 8 з 8 балістичних ракет «Іскандер-М» та 6 з 6 крилатих ракет Х-101. Тобто, якщо не економити ракети для західних комплексів П...