У дружини є підстави звинувачувати, - Юрій Бутусов про зникнення полковника Нацгвардії у зоні АТО

Журналіст переконаний, що в ситуації зі зникненням Олександра Бойка повинна детально розібратися військова прокуратура.

Олександр Бойко. Фото: Фейсбук.

Стали відомі подробиці бою в зоні АТО на Луганщині 3 червня, в якому зник підполковник Національної гвардії України, заступник командира окремого загону спеціального призначення "Вега" Олександр Бойко. Про них розповів український журналіст Юрій Бутусов на своїй сторінці в Facebook, передають Патріоти України.

За його словами, група розвідників Бойка отримала завдання провести розвідку у смузі 24-ї механізованої бригади в районі Попасна, Катеринівка, Золоте.

Коли група зблизилася з позиціями противника, продовжує журналіст, вона піддалася вогневому нальоту. Підполковник Бойко, який рухався першим на чолі групи, отримав кілька поранень, бійці віднесли його в сторону, і повідомили, що від отриманих поранень Олександр загинув на місці. З командира зняли екіпіровку і зброю, однак саме тіло вирішили з собою не брати.

"На пошуки свого друга негайно вийшов з іншою групою інший заступник командира "Веги" - підполковник Владислав Аллеров (син командувача НГУ). Однак виявити в зазначеному місці тіло Бойко групі Аллерова не вдалося. Стало очевидно - або у визначенні місця залишення тіла сталася помилка, або Бойко не загинув, а після важких поранень зумів заповзти в якесь укриття ", - написав Бутусов.

Далі командування АТО запросило перемир'я в даному районі для пошуку офіцера. Російське командування заявило, що в результаті багатоденних пошуків підполковника не виявлено.

Незважаючи на відсутність розуміння обстановки, товариші по службі дружині підполковника повідомили, що він загинув в бою

"Минуло вже три тижні, доля Олександра невідома. Доказів, що він загинув в даний час немає. Поки немає підстав припустити, що Олександр знаходиться в руках російських спецслужб. Якби ворог захопив тіло загиблого, то як зазвичай постаралися б влаштувати спектакль, зіграти на публіку. Якби він був живий - аналогічно", - наголосив Бутусов.

На його думку, є вагомі підстави для звинувачень з боку дружини підполковника Бойко, яка заявляє про те, що бійці кинули тяжко пораненого командира, тому в ситуації повинна детально розібратися військова прокуратура.

Нагадаємо, раніше дружина зниклого на передовій в зоні АТО підполковника Олександра Бойко заявила, що її чоловік був серйозно поранений в ході бойового зіткнення з бойовиками, але був кинутий товаришами по службі на полі бою.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Два роки на ринку і такий зліт: Українська компанія в Чехії стає провідним європейським виробником когенераційних модулів

п’ятниця, 12 вересень 2025, 9:10

Чесько-українська компанія RSE, заснована українськими інженерами у 2023 році, нарощує виробничі потужності та вже вийшла на темпи випуску 24–30 когенераційних модулів щомісяця. Завод розташований у Брно, і близько 40% комплектуючих виготовляються безп...

Українські міні-авіаносці відкривають новий етап війни на морі: Ураження російського корабля поблизу Новоросійська. Експерт розповів, як FPV-дрони дістали жирну ціль за півтисячі з гаком км від українських баз

п’ятниця, 12 вересень 2025, 8:43

Удар спецназу Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони по кораблю біля берегів Новоросійська - це новий етап у виконанні бойових завдань на Чорному морі. Про це в ефірі Radio NV заявив полковник запасу ЗСУ, пілот-інструктор Роман Світан, передают...