У Японії вигадали, як робити міцні авто з переробленої деревини

​Дослідники з Університету Кіото запропонували використовувати у виробництві автомобілів інноваційний матеріал на основі деревини.

Якщо целюлозне волокно розділити на дрібні частки розміром 0,001 мм, а потім з'єднати їх з пластиком, цілком реально отримати матеріал, міцніший за сталь. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням Daily Mail.

Основна проблема, на якій зосередилися дослідники, - висока вартість нового матеріалу. Виробництво одного кілограма целюлозного нановолокна становить близько 1000 ієн або 9 доларів. Передбачається, що до 2030 року собівартість вдасться скоротити вдвічі, і тоді новий матеріал буде не тільки екологічним і новаторським, а й економічно життєздатною продукцією. Він зможе стати конкурентом для традиційно використовуваних в автоіндустрії сталі та алюмінієвих сплавів.

Комбінація целюлозного волокна та пластика відрізняється міцністю та легкістю. Передбачається, що новим матеріалом можуть зацікавитися виробники електромобілів. У цьому сегменті інженери постійно шукають шляхи зменшити масу машини, щоб знизити витрату енергії транспортним засобом.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

​Т-90 проти Abrams: "Оценив ВТУ танков рф и США, многие российские генералы поседели", - Коваленко

субота, 25 березень 2023, 5:00

В далёком 2007-м году председатель НТК БТВТ Главного автобронетанкового управления мо рф А.И. Адамчук сделал доклад, от которого у многих тогдашних российских генералов поседели волосы на голове. Так, на конференции в Омске он предоставил оценки ВТУ т...

​Спеціальна воєнна операція іде строго по плану... - Свирид Опанасович

субота, 25 березень 2023, 3:00

Спеціальна воєнна операція іде строго по плану, пункт за пунктом наближаючи фінальну сцену, у якій... Джерело