У Японії вигадали, як робити міцні авто з переробленої деревини

​Дослідники з Університету Кіото запропонували використовувати у виробництві автомобілів інноваційний матеріал на основі деревини.

Якщо целюлозне волокно розділити на дрібні частки розміром 0,001 мм, а потім з'єднати їх з пластиком, цілком реально отримати матеріал, міцніший за сталь. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням Daily Mail.

Основна проблема, на якій зосередилися дослідники, - висока вартість нового матеріалу. Виробництво одного кілограма целюлозного нановолокна становить близько 1000 ієн або 9 доларів. Передбачається, що до 2030 року собівартість вдасться скоротити вдвічі, і тоді новий матеріал буде не тільки екологічним і новаторським, а й економічно життєздатною продукцією. Він зможе стати конкурентом для традиційно використовуваних в автоіндустрії сталі та алюмінієвих сплавів.

Комбінація целюлозного волокна та пластика відрізняється міцністю та легкістю. Передбачається, що новим матеріалом можуть зацікавитися виробники електромобілів. У цьому сегменті інженери постійно шукають шляхи зменшити масу машини, щоб знизити витрату енергії транспортним засобом.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Баражування - це ще не все: На що здатна іранська ракета 358, яку показували Шойгу під час візиту в Тегеран (відео)

п’ятниця, 22 вересень 2023, 14:00

Під час візиту до Тегерану міністру оборони РФ Сєргєю Шойгу показали одразу кілька видів ракет власного виробництва. Серед них опинилась так звана "баражуюча зенітна ракета" під індексом "358". Раніше офіційний Тегеран заперечував у себе існування поді...

Удар по аеропорту в Саках: Що вдалося знищити внаслідок ефективної атаки (фото)

п’ятниця, 22 вересень 2023, 13:29

Внаслідок атаки по аеродрому в "Сакі" в Новофедорівці, який був атакований у ніч з 20 на 21 вересня, один із ангарів повністю вигорів. Про це свідчать опубліковані знімки моніторингової групи "Кримського вітру", передають Патріоти України. На кадрах ви...