Хіміотерапія на даний момент є одним з основних засобів в боротьбі з онкологічними захворюваннями. І крім досить токсичного впливу на організм, страждає й естетична сторона. Зокрема, у пацієнтів випадає волосся. Фахівці їх Бейлорського медичного коледжу недавно розробили шолом, який дозволяє скоротити випадання волосся, причому він зовсім недорогий у виробництві і простий в експлуатації.
Автором дослідження виступає доктор Джулі Рані Нангія. У випробуванні нової технології взяло участь 235 жінок, кожна з яких пройшла по 4 цикли хіміотерапії. Застосування охолоджуючого шолома допомогло більш ніж половині жінок. Щоб з'ясувати, чи дійсно охолодження шкіри голови може перешкодити втрати волосся, дослідники розділили учасниць на 2 групи. 2/3 жінок одягали шолом, що охолоджував шкіру їхні голови до 17 градусів за півгодини до початку хіміотерапії, а знімали його тільки через 90 хвилин після закінчення сеансу. Частина, що залишилася 1/3 учасниць експерименту шолом не використовувала взагалі. В результаті 50,5% пацієнток з 1 групи уникли випадання волосся. А друга група втратила волосся повністю, як зазвичай і буває при подібної терапії.
Варто також відзначити, що хіміотерапія впливає на всі шидкоподільні клітини нашого організму. І це не тільки ракові клітини, а й клітини волосяних фолікулів, епітелій слизових оболонок ротової порожнини, шлунка і кишечника. І якщо слизові оболонки після припинення курсу хіміотерапії відновлюються, то фолікули після відмирання знову вже не утворюються. В даному випадку охолодження допомагає зменшити приплив крові до волосяних фолікулів, таким чином, до них доходить і меншу кількість токсичного препарату. При цьому використання шолома обмежує приплив крові не тільки до шкіри голови, а й до мозкової оболонки, що може викликати головні болі. Вартість нового шолома складає близько 1000 доларів.
Очевидно, що підтримання російським командуванням потрібного йому темпу наступу одразу на кількох операційних напрямках почало викликати у нього, скажімо так, певні труднощі. . 1. Найбільш красномовний приклад – дії угруповання військ (УВ) противника ...
У ракеті "Трембіта" використовуються технології часів Другої світової війни. Імпульсний реактивний двигун зараз практично не застосовується в авіації через певні обмеження, які має. Одне з них – це дуже інтенсивний звук під час роботи. В етері телемара...