Бутусов додав сюди ще дві складові - війну на економічному та інформаційному фронтах. І в принципі, за його словами, не дивлячись на те, що стратегія звільнення так і не виписана на папері, на практиці її окремі елементи досить успішно реалізуються. Так, у військовому плані ми не тільки розвиваємо армію, а й реально тримаємо свої позиції і навіть за деякими напрямками потроху просуваємося вперед (тут можна згадати промзону Авдіївки, околиці Докучаєвська, Оленівку ...). Це досить виграшна позиція.
З точки зору дипломатичної війни наявність Мінських домовленостей хоч і не веде до миру і відновлення суверенітету України, що прекрасно розуміє влада, але дає можливість успішно ними маніпулювати, з одного боку, зупинивши спроби Росії наступати, а з іншого, демонструючи Заходу нашу готовність до переговорів заради миру, а також готовність йти на політичні рішення ... Але хто сказав, що ми віддамо нашу територію або погодимося на вибори на умовах Путіна? Все це абсолютно прогнозовано буде провалено у Верховній Раді.
З третього боку - економічного - теж є багато зрушень, наприклад, одна з найсвіжіших - Порошенко підписав закон, який дозволяє не платити в терміновому порядку Росії 3 мільярди доларів «кредиту Януковича».
Договір про українські корисні копалини буде підписано міністром закордонних справ України Андрієм Сибігою та державним секретарем США Марко Рубіо. Про це 22 лютого заявив народний депутат України від партії "Європейська солідарність" Олексій Гончаренк...
"Виступ Венса викликав шок. Більшість почали говорити про розрив США з Європою, прощатися з єдиним Заходом тощо. Але насправді нічого подібного ні Венс, ні Трамп і не думають. Європа для них була, є і буде стратегічним партнером", - пише політолог Вікт...