Президенту Росії Володимиру Путіну довелося почати переговори з реструктуризації "українського" боргу президента-втікача Віктора Януковича. Він озвучив свої умови, але ще "не знає, куди вступив", так як одною з умов "викликав сміх в офісах Міжнародного валютного фонду і Світового банку". Про це на своїй сторінці в Facebook написав інвестиційний банкір Сергій Фурса, зазначають Патріоти України.
"На ринку українських єврооблігацій Путін приніс тапочки. Зустрівшись на вихідних з мадам Лагард (директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду. - ред.) і отримавши запевнення, що програму з Україною зірвати не вийде, довелося згортати блеф з судами і вступити в переговори про реструктуризацію. Путін, звичайно, озвучив свої умови, але він ще не знає, куди він вступив ", - написав експерт.
Безпосередні умови є неприйнятними, оскільки суперечать не тільки здоровій логіці, а й програмі МВФ і домовленостям з кредиторами.
"А бажання гарантій викликали лише сміх в офісах МВФ і Світового банку, з можливою пропозицією взяти в якості гаранта банк ВТБ. Україна, думаю, буде не проти, та й сам банк не чужий у цій угоді, благо, був андеррайтером випуску єврооблігацій", - пояснив Фурса.
У кожному разі, зазначає він, початок процесу реструктуризації, якому не обов'язково потрібно закінчуватися до 20 грудня 2015 року (мораторій завжди під рукою) обрадував інвесторів.
"Тим більше і рейтингове агентство Fitch, дочекавшись формального завершення реструктуризації, підвищило рейтинг України, спеціально уточнивши, що не вважатиме невиплату Росії дефолтом.
А потім і рішення Moody's приспіло. У результаті ми побачили міні-раллі в українському сегменті єврооблігацій", - резюмував Сергій Фурса.
17 травня стало відомо, що дрони Служби безпеки України вдарили по складах боєприпасів 126-ї окремої гвардійської бригади берегової оборони РФ поблизу села Перевальне в Криму. Речник Української добровольчої армії Сергій Братчук зазначив в етері телека...
На випадок провалу Росія тримає в запасі другий сценарій. Від початку 2025 року тільки й розмов про якесь "перемир'я" і навіть "мир", що наближається, насамперед ініційовані й нав'язувані нашими заокеанськими партнерами. І це незважаючи на те, що було ...