В рамках Угоди про асоціацію: Україна повинна ратифікувати Римський статут - нардеп

Міжнародний кримінальний суд на сьогодні єдиний орган, який здатен установити правосуддя на тимчасово окупованій території та в Криму і притягувати до відповідальності політичне керівництво інших держав.

"Якщо ми хочемо одного дня побачити Путіна під міжнародним трибуналом, якщо ми хочемо, щоб російські військові були засуджені за воєнні злочини, в тому числі вбивства й тортури, – Україна має ратифікувати Римський статут і стати повноправним учасником Міжнародного кримінального суду." Про це пише у своєму Facebook нардеп Світлана Заліщук, інформують Патріоти України, продовжуючи:

Цей суд на сьогодні єдиний орган, який здатен установити правосуддя на тимчасово окупованій території та в Криму, де українське правосуддя тимчасово не має змоги діяти, і притягувати до відповідальності політичне керівництво інших держав.

19 травня – День Європи, і "Єврооптимісти" нагадують про зобов'язання України перед Євросоюзом щодо ратифікації Римського статуту в рамках Угоди про асоціацію.

Існує кілька міфів щодо Римського статуту. Міф перший – про можливість порушити справи проти українських військових, що є учасниками АТО. Насправді це можливо, тільки якщо українські військові вчиняли найтяжчі злочини: проти людяності (1), злочини геноциду (2), воєнні злочини (3). Докази щодо їх учинення мають бути безсумнівними, вагомими та правильно зібраними відповідно до прописаних стандартів міжнародного права. На будь-які інші злочини дія Римського статуту не поширюється.

Міф другий, що за будь-яке вбивство на війні можна притягти до відповідальності як за таке ж вбивство, скоєне в мирний час. Але стандарти міжнародного гуманітарного права вказують, що на війні діють інші правила. Вбивство військових, що представляють іншу сторону конфлікту та мають силу себе захищати, є передбачуваною метою ведення військових дій, тому не підлягає засудженню відповідно до стандартів міжнародного гуманітарного права.

На жаль, сьогоднішний проект Конституції щодо судової реформи відтерміновує ратифікацію статуту щонайменше на три роки. Однак ми вважаємо, що варто ухвалити поправку до проекту Конституції й почали збирати підписи під відповідною поправкою.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Залишки Скала-Подільського замку: Мальовничі руїни ваблять не лише краєвидами та легендами, але і бурхливою 800-річною історією

понеділок, 19 травень 2025, 7:49

Який замок, чи фортеця України не може похвалитись більш шаленим минулим? За це стратегічне укріплення на високому скелястому урвищі над Збручем боролися українські, монгольські, литовські, польські, угорські турецькі та татарські можновладці та армії

Народні прикмети на 19 травня. Що цього дня українки робили на щастя і категорично не позичали та не просили у сусідів

понеділок, 19 травень 2025, 7:05

19 травня за новим стилем (1 червня за старим) вшановують пам'ять священномученика Патрикія Пруського, єпископа Іоанна Готського і мученика Калуфа Єгиптянина. За юліанським каоендарем сьогодні вшановують праведника Іова Багатостраждального, нагадують П...