В Україні існує рух за відкриту православну церкву. Однак Росія намагається привласнити нашу історію, наших людей, - релігієзнавець

Ідея єдиної української помісної церкви вже існує у представників різних церков, наголосила науковець.

Людмила Філіпович. Фото:https://gazeta.ua/

Об'єднання церков у єдину помісну церкву можливе лише шляхом домовленостей. За законами суспільного договору живуть всі західні країни. Про це розповіла доктор філософських наук, релігієзнавець Людмила Філіпович в коментарі для Gazeta.ua, передають Патріоти України.

"За законами суспільного договору живуть всі західні країни. Спроби такі роблять, просто немає довіри між сторонами. У нас зараз тільки православних церков - три. Постає питання: хто з ким буде об'єднуватися? Про яке об'єднання може йтися, коли Московський патріархат є частиною Російської православної церкви, яка є головною ідеологічною зброєю у війні", - вважає вона

Ідея єдиної української помісної церкви вже існує у представників різних церков.

"В історії ці процеси розтягувалися на століття. Московська церква стала помісною майже через 150 років після заснування. Зараз історія пришвидшується, нам не треба так довго чекати. Спілкуюся з представниками різних церков, бачу дуже серйозні зрушення. В кожній є люди, які бачать модель помісної церкви. Існує рух за відкриту православну церкву. Ми маємо навчитися слухати інші ідеї й адекватно реагувати. Створили Відкритий православний університет при Софії Київській. Там обговорюються дуже цікаві ідеї", - говорить вона.

Визнання церкви Київського патріархату залежить від вміння українців домовлятися між собою та інтересів Вселенського патріарха.

"Декілька разів Константинополь був готовий визнати УПЦ КП, але за однієї умови: українці мають порозумітися. Всі західні демократії будуються на балансі лівих і правих, лібералів і ортодоксів, лейбористів і традиціоналістів, але вони навчилися домовлятися.

Вселенський патріарх має свій інтерес. Якщо він визнає Київський патріархат, фактично пересвариться з усім православним світом. У Російській церкві кажуть: вважаємо Україну своєю канонічною територією. Можемо об'єднати сили проти Вселенського патріарха і переглянути визнання першості серед всіх православних патріархів", - розповідає релігієзнавець.

На її думку, світ рухається до розвитку різноманітних асоціацій.

"Немає вертикальної залежності, а будується горизонтальна система. В православ'ї є зв'язок між самостійними, самодостатніми одиницями. З боку Росії ми бачимо спроби привласнити нашу історію, наших людей, нашу церкву", - зазначила Людмила Філіпович.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Я працюю": Парламентські "кнопкодави" розповіли, чому порушують закон у Раді

середа, 20 червень 2018, 11:55

Народні обранці регулярно порушують закон на прохання колег. Депутати-"кнопкодави" назвали причини, які штовхають їх на порушення закону в Верховній Раді, передають Патріоти України. "Я голосую за інших нечасто. Роблю це на прохання колег. І як виняток...

Українські "амфібії": Військовослужбовців ЗСУ в "Десні" тренували під водою (відео)

середа, 20 червень 2018, 11:46

Як бронетехніка, так і екіпажі впоралися з навчальними завданнями "на ура". У навчальному центрі Сухопутних військ Збройних Сил України, який розташований в селищі Десна Чернігівської області, військовослужбовці навчалися легководолазній справі і їздил...