В Україні існує рух за відкриту православну церкву. Однак Росія намагається привласнити нашу історію, наших людей, - релігієзнавець

Ідея єдиної української помісної церкви вже існує у представників різних церков, наголосила науковець.

Людмила Філіпович. Фото:https://gazeta.ua/

Об'єднання церков у єдину помісну церкву можливе лише шляхом домовленостей. За законами суспільного договору живуть всі західні країни. Про це розповіла доктор філософських наук, релігієзнавець Людмила Філіпович в коментарі для Gazeta.ua, передають Патріоти України.

"За законами суспільного договору живуть всі західні країни. Спроби такі роблять, просто немає довіри між сторонами. У нас зараз тільки православних церков - три. Постає питання: хто з ким буде об'єднуватися? Про яке об'єднання може йтися, коли Московський патріархат є частиною Російської православної церкви, яка є головною ідеологічною зброєю у війні", - вважає вона

Ідея єдиної української помісної церкви вже існує у представників різних церков.

"В історії ці процеси розтягувалися на століття. Московська церква стала помісною майже через 150 років після заснування. Зараз історія пришвидшується, нам не треба так довго чекати. Спілкуюся з представниками різних церков, бачу дуже серйозні зрушення. В кожній є люди, які бачать модель помісної церкви. Існує рух за відкриту православну церкву. Ми маємо навчитися слухати інші ідеї й адекватно реагувати. Створили Відкритий православний університет при Софії Київській. Там обговорюються дуже цікаві ідеї", - говорить вона.

Визнання церкви Київського патріархату залежить від вміння українців домовлятися між собою та інтересів Вселенського патріарха.

"Декілька разів Константинополь був готовий визнати УПЦ КП, але за однієї умови: українці мають порозумітися. Всі західні демократії будуються на балансі лівих і правих, лібералів і ортодоксів, лейбористів і традиціоналістів, але вони навчилися домовлятися.

Вселенський патріарх має свій інтерес. Якщо він визнає Київський патріархат, фактично пересвариться з усім православним світом. У Російській церкві кажуть: вважаємо Україну своєю канонічною територією. Можемо об'єднати сили проти Вселенського патріарха і переглянути визнання першості серед всіх православних патріархів", - розповідає релігієзнавець.

На її думку, світ рухається до розвитку різноманітних асоціацій.

"Немає вертикальної залежності, а будується горизонтальна система. В православ'ї є зв'язок між самостійними, самодостатніми одиницями. З боку Росії ми бачимо спроби привласнити нашу історію, наших людей, нашу церкву", - зазначила Людмила Філіпович.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Залізна завіса" закривається: "Ученики Кима, или Россию готовят обходиться без интернета", - блогер

понеділок, 17 грудень 2018, 17:26

"Российское руководство готовится поднять "железный занавес" в интернете и окончательно заткнуть прессу", - пише у своєму блозі Владислав Гірман, повідомляють Патріоти України, і продовжує:. "Россия делает новые шаги в информационно-техническом направл...

Ніякого "приєднання" не буде! "Тех, кто хотел в Россию - подставили и кинули", - Казанський (відео)

понеділок, 17 грудень 2018, 16:09

"Лавров прямо заявил, что Россия не собирается признавать "ДНР" и "ЛНР", и что ОРДЛО - это Украина. Такую позицию он объясняет тем, что Россия хочет сохранить отношения с Украиной, и не потерять ее", - пише у своєму блозі Денис Казанський, повідомляють...