Великі стягнення і штрафні пункти: Чому в Європі ДТП менше, ніж в Україні (відео)

На європейських дорогах люди гинуть не так часто, як в Україні.

Фото: comments.ua.

В Україні смертельні аварії стаються в чотири рази частіше, ніж в інших країнах Європи, а загальна кількість ДТП також виводить нашу державу в континентальні лідери. На цьому тлі журналісти поцікавилися, як провадять війну за виживання на дорогах у сусідній Польщі та Німеччині, передають Патріоти України з посиланням на ТСН.


У Берліні стандартна швидкість пересування автотранспорту становить 50 км/год. На багатьох відрізках доріг обмеження до 30 км/год, щоби захистити пішоходів та велосипедистів. Перевищення швидкості у межах міста від 25 км на годину коштуватиме 80 євро штрафу і один штрафний бал, а якщо хто розженеться до 110 км/год – заплатить 280 євро штрафу, отримає два штрафних пункти і позбудеться водійських прав на два місяці.
Штрафні пункти – покарання, де просто грошима не відбудешся. Їх фіксують у спеціальній картотеці і вже на 8-му пункті водій втрачає права. Розмова по мобільному під час руху або навіть якщо машина стоїть з ввімкненим двигуном коштуватимуть один штрафний пункт і 100 євро. За перегони на дорогах в Німеччині загрожує ув’язення до двох років або до десяти – якщо внаслідок перевищення швидкості постраждали або загинули люди.
Кожна четверта смерть у Європі трапляється на польських дорогах, і саме тому у Польщі ледь не кожного року вводять нові і значно суворіші правила дорожнього руху. За перевищення швидкості у населених пунктах можуть відібрати права на три місяці і покарати штрафом до 500 злотих – це більше 3,5 тисяч грн. Таку ж суму доведеться заплатити, якщо ви не посадили дитину в автокрісло, не пристебнулися чи розмовляєте по телефону – при цьому, окрім штрафу, за це зарахують ще й до 10 штрафних балів. Якщо за рік у водія їх набереться 24, він повинен перездавати на права.
Нещодавно у Польщі посилили покарання для тих, хто сідає за кермо без водійських прав – таким суд може забороняти їздити за кермом у найближчі 10 років. Усі ці правила розповсюджуються і на депутатів, прокурорів та суддів, бо їхній імунітет не діє на випадки порушення правил дорожнього руху.
Опублікував: Олександр Смаглюк
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Зоологи розповіли, чому внаслідок еволюції в природі домінують великі кішки, а не великі псові, і чи завжди було так

четвер, 15 травень 2025, 23:40

Еволюція великих хижаків залишила безліч питань, одне з яких — чому на планеті з'явилися масивні кішки, такі як леви й тигри, але серед псових не виникли настільки ж великі представники? Розібравшись у біологічних, екологічних та еволюційних факторах, ...

"Йому немає про що говорити з брехуном Зеленським": Російські боти почали виправдовувати Путіна після його відмови їхати в Стамбул

четвер, 15 травень 2025, 21:53

Російські боти кинулися захищати диктатора Володимира Путіна, який не поїхав на переговори з Україною у Стамбул, за допомогою фейкових статей. Кампанію з «підтримки» Путіна запустила російська ботмережа Матрьошка. Про це у четвер, 15 травня, повідомляє...