Від "АН-2" до "Мрії" - сьогодні день народження Антонова

Український авіаконструктор Олег Антонов народився 111 років тому

Свій перший планер він змайстрував у 18 років. Апарат не був досконалим, але за нього конструктор отримав грамоту на змаганнях у Коктебелі. Ця нагорода надихнула майстра. З-під його рук виходили нові й досконаліші планери.

Антонов створив літак, який міг би сісти на будь-який аеродром - це АН-2. У народі його прозвали "Кукурузником". Вперше він піднявся в небо 1947 року. Це єдиний літак у світі, який серійно випускали впродовж 60 років.

У 1964 році почалась розробка військово-транспортного літака АН-26. Перший політ Ан-26 здійснив 21 травня 1969 року. В ході проектних робіт злітна маса Ан-26 збільшилася до 24 тонн, на літак встановили потужні двигуни. Внесли зміни в форму фюзеляжу. Збільшилася місткість вантажного відсіку. Його зараз використовують у військовій авіації.

На початку 1970-х років підприємство спроектувало багатоцільовий літак Ан-28. Його перший політ відбувся 29 січня 1973 року.

Останнім проектом Антонова став АН-124 "Руслан". Він досі є лідером світової авіації в перевезенні вантажів на великі відстані. На його рахунку більше 20 світових рекордів.

Конструкторське бюро, яке Антонов очолював багато років, тепер носить його ім'я. У 1988 році в небо піднявся задуманий Антоновим вантажний літак Ан-225 "Мрія", який встановив більше, ніж 110 світових рекордів в одному польоті. Він є найбільшим літаком світу.

Підприємство створило більше ста типів і модифікацій пасажирських, транспортних і спеціалізованих літаків. Вони розтиражовані у понад 22 тисячах примірників.

Останніми новинками підприємства стали Ан-148, який випустили у 2004 році, Ан-158 датують 2010 роком, Ан-178, який презентували 2015-го. Зараз концерн веде розробку літака Ан-132 і інших літальних апаратів.

Антонов був тричі одружений, виховав чотирьох дітей. "Якби я не став конструктором, то став би художником", - говорив він.

У 1997 році Національна академія наук України заснувала премію Антонова. Її вручають відділенням механіки НАН України за видатні досягнення в галузі технічної механіки і літакобудування.

Загалом Антонов створив 52 планери і 22 літаки.

В 1999 році за видатні досягнення в створенні літаків ім'я Олега Антонова занесено до Міжнародної аерокосмічної зали Слави Аерокосмічного музею міста Сан-Дієго (США).

Опублікував: Світлана Іваненко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Минулого року генпрокурор Костін перебував у закордонних відрядженнях 100 днів - це третина робочого часу", - політолог Кочетков

середа, 8 травень 2024, 14:01

"Проблеми внутрішнього фронту України загальновідомі — непрофесіоналізм, безвідповідальність, зацикленість на піарі. Але очолює цій сумний список, звісно, корупція. І під час повномасштабної війни вона в нас отримує якісь демонстративні форми на зразо...

"З днем народження, моя любов": Онука Софії Ротару закрутила новий роман (фото)

середа, 8 травень 2024, 13:18

Онука відомої української співачки Софії Ротару, модель Соня Євдокименко, яка вже багато років живе в Америці, закрутила новий роман. Після розставання з IT-підприємцем Денисом Ждановим вона знову зустріла своє кохання. На своїй сторінці в Instagram во...