Бойовики незаконних збройних формувань істотно активізували бойові дії на Донбасі. Епіцентром подій стала Бахмутська траса і Мар'їнка. У зв'язку з цим InfoResist обговорив з експертами гарячі новини Донбасу та дізнався, як далі може розвернутися ситуація в зоні АТО, передають Патріоти України.
Екс-заступник голови Генштабу, генерал-лейтенант Ігор Романенко вважає, що активність бойовиків на фронті - це не ознака повномасштабного спалаху конфлікту. За його словами, бойовики лише виконують наказ з Кремля.
"Я думаю і сподіваюся, що це все-таки бої місцевого значення, але й вони просто так не бувають. Там керівництво так званих "республік", їх військові структури роблять це виконання завдань з Москви, ясна річ", - сказав він.
Романенко зазначив, що таким чином Путін намагається довести керівництву України, учасникам "нормандської четвірки", а також президенту США Дональду Трампу, "хто, де і як є господарем".
Думка про те, що бойові дії це не початок більш масштабних боїв, розділяє також відомий волонтер Юрій Касьянов. Він вважає, що наступ ЗСУ на населений пункт Жолобок це лише спроба вирівняти лінію фронту.
"Як тактичне завдання для нашої армії цей населений пункт, який знаходиться на Бахмутській трасі, безумовно, важливий момент. Тому що там, фактично, навіть при доставці боєприпасів, доводиться об'їжджати іншими дорогами, ми не можемо по Бахмутській трасі їхати. У цьому тактичному плані, так. Я думаю, що в даному випадку відбувається просто вирівнювання лінії фронту", - сказав Касьянов.
Колишній глава зовнішньої розвідки України Микола Маломуж вважає, що активізація бойовиків - це спосіб Кремля нав'язати свій сценарій учасникам "нормандської четвірки". Він зазначив, що в першу чергу мова йде про визнання "республік" бойовиків.
"Єдиний механізм для Путіна, це, зрозуміло, дати команду по розширенню зони бойових дій, загрози малих сценаріїв, радикалізації ситуації і розширення масштабу. Цей інструмент за нашими даними дуже ефективно використовується. І вчорашні переговори по врегулюванню ситуації і за форматом нових зборів "нормандської четвірки", ще раз це підтвердили. Воно співпало і по формату переговорів і по формату для ситуації на Сході", - сказав Маломуж.
За його словами, бойові дії не переростуть в повномасштабні бої. Однак локальні сутички на Донбасі будуть і далі.
"Ці сценарії будуть йти в перманентному порядку, поширюючи, розширюючи зону конфлікту, і іноді знижуючи. Будуть заклики до Росії, щоб вона вплинула, і вона частково виконає функцію свою, вплине на бойовиків, вони знизять кількість обстрілів", - сказав він.
Очевидно, що підтримання російським командуванням потрібного йому темпу наступу одразу на кількох операційних напрямках почало викликати у нього, скажімо так, певні труднощі. . 1. Найбільш красномовний приклад – дії угруповання військ (УВ) противника ...
У ракеті "Трембіта" використовуються технології часів Другої світової війни. Імпульсний реактивний двигун зараз практично не застосовується в авіації через певні обмеження, які має. Одне з них – це дуже інтенсивний звук під час роботи. В етері телемара...