Відомий український поет, музикант та художник крутив роман із двома сестрами

Павло Тичина був ніжним, дуже вразливим романтиком із красивим обличчям і вважав себе Дон Жуаном.

16 вересня 1967 році у Києві помер український поет, музикант та художник Павло Тичина. Йому було 76 років. Він був ніжним, дуже вразливим романтиком із жіночним обличчям. Любив жартома удавати дурника і по-хлоп'ячому сміявся, згадували знайомі. Патріоти України пропонують найцікавіші факти із життя письменника.

Він народився у багатодітній родині сільського дячка та вчительки, був 7 дитиною. У 9 років став співаком архієрейського хору при Троїцькому монастирі у Чернігові, навчався у духовному училищі. Через музичні здібності, регент хору взяв його помічником. Тоді поет навчав нотній грамоті видатного хорового диригента Григорія Верьовку. Тичина завжди вважав себе музикантом. Таку ж шукав дружину. Говорив, що ніколи не полюбить жінку, яка не має слуху.

Згодом Павло серйозно зайнявся малюванням, став вхожий у коло місцевої інтелігенції. Там познайомився з Михайлом Коцюбинським і отримав запрошення на його "суботи", де продемонстрував талант поета.

Павло Тичина з першою вчителькою

Одним із найвідоміших віршів є "О панно Інно". Ця робота про перше кохання Тичини. Його обраницею була донька письменника Івана Коновала Поліна. Однак, після короткого роману, дівчина покинула його. Натомість у Тичину закохалася її молодша сестра Інна, яку він лагідно називав Нюся. Передчасна смерть дівчини стала великим потрясінням для Павла. Він писав:"Померла Нюся. От тепер уже для мене Поля зовсім не існує. У Нюсі я довго ще любив Полю".

Тоді поет вважав, що на цьому його кохання закінчилося і хотів піти в монастир. Але познайомився із Лідою Папарук, донькою хазяйки квартири, яку винаймав. Їхні стосунки були палкими та ніжними. Проте одружилися лише через 17 років спілкування. Разом прожили майже півстоліття. Жінка стала менеджером поета, слідкувала за його репутацією, знищувала усі записи, які могли негативно вплинути на ім'я чоловіка.

Тичина з дружиною Лідою в день 50-річчя поета, 27 січня 1941 року Фото: istpravda

Павло Григорович знав більше 20 мов, здійснив багато перекладів, був міністром освіти та депутатом УРСР. А ще літературознавці називають його найбільш еротичним українським поетом. Сам Тичина вважав себе Дон Жуаном.

У щоденнику він писав: "У мене єсть донжуанізм. Характерно: за винятком моєї Весни, яка могла, здавалось, зрозуміти свого Павлуся, жодна жінка не підносила мене на височінь, а навпаки, я їх із землі підводив".



Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 10 квітня: П'ять головних заборон дня. Українці спрадавня цього дня вибачали всіх, кого могли

четвер, 10 квітень 2025, 7:05

Народне свято 10 квітня відоме під назвами Терентій маревний, Іларіонів день, Іларіон - виверни голоблі. 10 квітня віряни за новим стилем (23 квітня за старим) вшановують пам'ять мучеників Терентія, Максима, Олександра і Феодора, а також патріарха Гри...

Подолали відразу кілька ліній оборонних споруд: Як виглядав неймовірний прорив ЗСУ до Бєлгородської області (відео)

середа, 9 квітень 2025, 20:59

У мережі з'явилися кадри з проривом Збройних сил України у Бєлгородську область РФ. Йдеться про військових 225 окремого штурмового полку (225 ОШП), який раніше був батальйоном, але його розширили. Відповідним відео поділився 225 ОШП у Telegram, передаю...