Заява Кремля про готовність підтримати намір президента України Петра Порошенка повернути Донбас - "виключно позитивний сигнал для України". Про це заявив в коментарі сайту Гордон російський політолог і арт-менеджер Марат Гельман, інформують Патріоти України.
"Тепер, після звільнення Савченко і заяви Пєскова, хід за Києвом. Думаю, Кремль вважає, що свою частину Мінських угод він виконав, а тому, на думку офіційної Москви, до Росії тепер не може бути претензій, що вона планує анексувати Донбас, як зробила це з Кримом. Я вважаю цей сигнал виключно позитивним для України", - сказав Гельман.
Політтехнолог нагадав, що кілька місяців тому в Росії було створено громадську організацію "Союз добровольців Донбасу", якою керує помічник президента РФ і кремлівський "смотрящий" за "ЛНР" і "ДНР" Владислав Сурков. За словами Гельмана, подібна організація створена для контролю над росіянами, які воювали на сході України і повертаються додому.
"Днями в Сімферополі пройшов з'їзд "ветеранів Донбасу", на якому був Сурков і Аксьонов (самопроголошений глава анексованого Криму - ред.). Мені здається, це означає, що Кремль дав команду всім своїм "відпускникам-добровольцям" їхати з Донбасу.
Але щоб росіяни, які воювали в чужій країні і мали мандат на звірства, не підвищили злочинність в самій Росії, їх треба контролювати. Саме для цього Кремль і створює ветеранські організації, як свого часу Радянський Союз створив громадські структури ветеранів Афганістану. Це безславний фінал операції Москви на Донбасі", - переконаний Гельман.
На думку політолога, Кремль і звільненням Савченко, і заявою Пєскова посилає сигнал Заходу, що готовий на поступки заради часткового зняття санкцій з Росії.
"Це не тільки сигнал Україні, а й Заходу. Кремль розуміє, що санкції проти Росії до кінця року не знімуть, але намагається хоча б їх послабити. Зверніть увагу, в Сполучених Штатах закон про прив'язку всіх санкцій проти Росії до Криму провалився.
Тепер Москва розраховує, що з неї знімуть частину санкцій за виконання Мінських угод, хоча розуміє: санкції за Крим залишать. Захід надає Кремлю коридор можливостей і не прив'язує Путіна до жорсткої формули "або все, або нічого".
Адже що таке Мінські угоди? Це спроба Заходу запропонувати Путіну вийти з української ситуації, хоча б частково зберігши обличчя. Жорсткої формули "або Путін програв, або виграв" Захід не хоче", - підсумував Гельман.
Як повідомлялося раніше прес-секретар президента Російської Федерації Дмитро Пєсков заявив, що Москва готова підтримати намір президента України Петра Порошенка повернути окуповані території Донбасу.
"Якщо він (Порошенко - ред.) мав на увазі, що має намір повернути Донбас, керуючись міркуваннями гуманності, то таку заяву можна підтримати. Власне, це те, на що ми і сподіваємося в Москві", - сказав Пєсков журналістам.
У той же час нардеп, координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук вважає, що сьогоднішня заява Кремля про готовність підтримати намір президента України Петра Порошенка повернути Донбас є маскуванням.
"Росія ніколи не говорила, що Донбас - це російська територія. Якби Кремль так думав, то вони б вже давно прийняли цю територію з незалежними республіками. Тобто я не бачу якогось смислового протиріччя в позиції Кремля.
Вони кажуть: "Так, Донбас - це Україна, просто там внутрішні конфлікти". У цьому контексті слова оточення президента Росії Володимира Путіна є маскуванням. Тим, чим займався Путін всі два роки з самого початку конфлікту на Донбасі", - вважає Тимчук.
Він додав, що подібні заяви з боку Кремля можуть бути інструментом тиску на українську владу.
Здавна наші предки вірили, що сни, які наснилися в ніч проти 22 лютого, є віщими. Але вони збудуться протягом півроку.
"Навіщо поширювати інформацію, яка ні до чого не приведе? Хай як сильно оточення Трампа не бажало б усунути Зеленського - без виборів це неможливо. Крапка. Однак створити атмосферу невизначесності й дискомфорту такі вкиди цілком спроможні, хіба ні?" - ...