Чи може стати успішною країна і втілити всі необхідні для цього зміни, якщо рішення навіть щодо культурних подій ухвалюють "під килимом", " під столом", словом, тихо, довго і непрозоро. Не знаю, де, хто і під чим визначає сьогодні, в якому ж саме з трьох міст України відбудеться Євробачення-2017, але інтрига, прямо скажемо, непристойно затягнулася. І це викликає все більше питань. Про це написав на своїй сторінці в Фейсбуці міський голова Києва Віталій Кличко, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Мій друг Mikheil Saakashvili заявив, наприклад, що проти Одеси як міста-претендента на проведення Євробачення в наступному році ведеться "шалена пропаганда". Я ж зі свого боку скажу, що в мене таке враження, що сьогодні робиться все, аби Київ не став містом-господарем, яке прийматиме пісенний конкурс.
Саме тому, як на мене, вже місяць затягують з оголошенням, де саме в Україні відбудеться Євробачення-2017. Хоча, об'єктивно, саме Київ найбільше відповідає тим вимогам, які сформулювала Європейська мовна спілка (EBU). Ці критерії, підкреслю, чітко визначені за всіма напрямками, які необхідно забезпечити. І чому б в такій ситуації Оргкомітету з підготовки та проведення пісенного конкурсу Євробачення-2017 не припинити нагнітати пристрасті, а взяти і нарешті усунути політичний присмак культурної події? Зробити це можна тільки наступним чином: оприлюднити і самі критерії оцінки міст-претендентів, і, власне, відповідність цим критеріям усіх трьох міст-претендентів, - від запропонованих арен, до необхідної інфраструктури, до документів, які підтверджують готовність цих міст брати участь у фінансуванні заходів пісенного конкурсу, висновків правоохоронних органів та переліку недоліків, які мають міста-претенденти, а також результатів офіційної інспекції міст, яка відбувалася за участі представників Європейської мовної спілки. Додасть прозорості процесу і оприлюднення усіх протоколів засідань оргкомітету з підготовки та проведення Євробачення-2017 та протоколів засідань технічних груп, інших конкурсних комісій, які залучали до визначення міста та арени, де може відбутися пісенний конкурс.
Насправді, все просто, якщо робити все прозоро. Навіщо створювати ситуацію, в якій може постраждати імідж країни? Бо там, де чесно змагався талант і щирість, Джамала принесла Україні перемогу. А там, де за справу взялися чиновники, з'явився ризик знівелювати увесь позитив - і той, який ми отримали завдяки перемозі Джамали, і той, який можемо примножити, гідно провівши пісенний конкурс в Україні. Тому жодні ігрища не варті репутації країни!
"Чиновники з Міноборони вкотре сіли в калюжу: авансують підприємствам десятки мільярдів гривень, однак на фронт у заявлені терміни доходить менше половини мін. Однак і з ними серйозні проблеми. Що відбувається? "Нам не страшні московські воші, нам стра...
"Вчора був той самий день – День гідності та свободи. Трохи не пропустила. День "майданутых", по-простому", - пише харківська журналістка Анна Гін на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:. "Не віриться, що вже ...