"7 травня стане важливим днем не тільки для Франції, але і для всієї Європи. Підсумки президентських виборів в одній з ключових країн континенту надовго визначать розвиток Європейського союзу і те, які цінності будуть превалювати серед європейців. Для українців це теж означає вибір майбутнього. Якщо єдина Європа в її нинішньому вигляді перестане існувати, Україна в буквальному сенсі слова застрягне в цивілізаційному «чистилищі» – і це стане для країни справжнім вироком", - пише оглядач Віталій Портніков у статті для Радіо Свобода, передають Патріоти України, та продовжує:
"Згідно з останніми даними соціологічних опитувань, ліберальний кандидат Еммануель Макрон впевнено випереджає лідера ультраправого Національного фронту Марін Ле Пен. Є надія, що суперечливий політик не з’явиться в Єлисейському палаці, що антиєвропейські, ксенофобські, пропутінські гасла Ле Пен ніколи не стануть мейнстримом французької політики. Але навіть поразка Ле Пен не зможе приховати глибокої кризи французької політичної системи.
Вперше в історії П’ятої республіки кандидати головних політичних партій країни виявилися поза великою політикою. Соціалісти чинного президента Франсуа Олланда більше не можуть вважатися провідною лівою партією Франції. Республіканці, які багато в чому визначали розвиток Франції після Шарля де Голля, висунули своїм кандидатом політика, чия репутація в результаті потягла на дно і саму партію. Республіканці збиралися після провалу соціалістів повертати собі владу і практично не сумнівалися в успіху. Але тепер партійна система Франції – в руїнах.
І не тільки вона. Зараз у Франції згадують вибори, на яких тоді чинний президент Жак Ширак впевнено переміг у другому турі виборів батька Марін Ле Пен, одіозного Жана-Марі Ле Пена. Це була видатна перемога. За Ширака проголосувало 80 відсотків французьких виборців – як правих, так і лівих поглядів. Головним завданням було не підтримати Ширака, а продемонструвати, що ксенофоб і расист Ле Пен не може розраховувати на повагу французького суспільства.
Про такий тріумф Макрон може тільки мріяти. Є небезпека, що за Ле Пен завтра проголосують як деякі ліві, так і деякі праві виборці. Лідер Національного фронту подобається людям, які втратили політичний імунітет. Які вже не так болісно, як раніше, реагують на демонстративне презирство Ле Пен до свободи і рівності – принципів Французької Республіки. Кого не лякають зв’язки лідера Національного фронту з Кремлем – причому не тільки ідеологічні, які базуються на загальній неприязні до єдиної Європи та демократії, а й фінансові.
Ця втрата імунітету і є найбільша проблема Франції і найбільша проблема Європи. Українцям варто було б уважно поставитися до цієї проблеми. Адже український політичний імунітет зараз тільки формується. І для нової української демократії теж дуже важливо не стати легкою здобиччю популістів, авантюристів і друзів Кремля".
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...