Виконати обов'язок начальника Генштабу: НАТО виставило ультиматум Муженку

В бюлетені про співпрацю з Альянсом узгодили все, за винятком ключового протиріччя, з яким ніяк не хотіла погоджуватися українська сторона.

Віктор Муженко. Фото: antikor.com.ua.

НАТО поставило ультиматум начальнику Генштабу України Віктору Муженко в рамках узгодженого сьогодні офісом альянсу, Міноборони та Генеральним штабом Стратегічного оборонного бюлетеня. Про це у себе на сторінці в Facebook повідомив журналіст Юрій Бутусов, передають Патріоти України.

«Впервые за два года в Украине разработан документ оборонного планирования стратегического уровня. Первой новацией была Военная доктрина-2015 — базовый рамочный документ. Но СОБ — это документ другого масштаба — он содержит обязательства украинского руководства по проведению структурных реформ», — написав він.

За його словами, в бюлетені узгодили все, за винятком ключового протиріччя, з яким ніяк не хотіла погоджуватися українська сторона - це проблема підпорядкованості начальника Генштабу. «НАТО требовало подчинить в период до 2020 года начальника ГШ министру обороны, и устранить таким образом двоевластие и дублирование функций в руководстве армии. Украинский Генштаб был категорически против. Начальник Генштаба Муженко очень хочет сохранить прямое подчинение президенту и прямой доступ, возможность действовать в обход министра обороны.

Это и самому президенту очень удобно. Петр Алексеевич любит сам всем командовать, это создает иллюзию контроля. Все-таки, министра обороны предлагает президент, но он нуждается в утверждении парламентом. и уволить его можно только через парламент, а начальника ГШ президент в любой момент может сам вызвать, сам назначить, сам снять», — повідомив Бутусов.

За його словами, переломний момент настав вчора на переговорах в Брюсселі на рівні військового керівництва країн НАТО з начальником ГШ Муженко. У штаб-квартирі НАТО Муженко в ультимативній формі заявили - або прийняття проекту СОБ в запропонованому офісом НАТО вигляді, або відсутність підтримки з боку НАТО і публічна критика України на саміті НАТО.

«Каково практическое значение Стратегического оборонного бюллетеня? Именно от хода реализации положений СОБ в 2016 году зависит объем финансирования странами НАТО украинских силовых структур. Так, в бюджете США на поддержку Украины предусмотрено до 500 миллионов долларов. Но эти средства будут выделяться только по мере реализации стратегии, заложенной в СОБе. Сумма немалая — для сравнения, это примерно в 2 раза больше, чем в бюджете-2016 выделено на весь Гособоронзаказ», — написав Бутусов. Очікується, що завтра він буде винесений на розгляд РНБО України, і буде прийнятий офіційно.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

GAME OF CHICKEN / ГРА В БОЯГУЗА

четвер, 21 листопад 2024, 22:25

Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...

Геополітичні "наперстки" Байдена-Трампа: Зеленський у грі, - Голобуцький

четвер, 21 листопад 2024, 22:04

"Схоже, своєю заявою щодо Криму президент України послав західним лідерам сигнал, що готовий сідати і домовлятися. Путін - стоїть на своїх, давно озвучених позиціях. Чи вдасться дуету американських президентів Байдена і Трампа за допомогою певних дій і...