Українка Ксенія Бутова поділилася досвідом працевлаштування викладачем англійської мови в одній з азійських країн, зазначають Патріоти України з посиланням на Gazeta.ua.
У В'єтнамі викладач отримує зарплату залежно від кваліфікації, національності та домовленості при працевлаштуванні. Якщо працює не на повну ставку, має від $17 до $25 на годину. Але $25 - це носій мови із сертифікатами та освітою. Місцеві учителі за годину мають близько $3,5.
Про це розповіла українка Ксенія Бутова. Вона 5 місяців жила і працювала у Бірмі, 4 місяці на Шрі-Ланці. Останні сім місяців викладає англійську мову у Ханої. У країну приїхала вдруге. Перший раз працювала і жила у В'єтнамі 8 місяців.
"Два роки тому у В'єтнамі був шалений попит на викладачів англійської. Знайти вакансію і влаштуватися було легко. Справа в тому, що мало іноземців з розвинених країн (США, Британія, Канада) розглядали В'єтнам серйозно. Спочатку сюди заїжджали в основному backpackers. І, звичайно, вони повідомляли своє коло спілкування про хороші зарплати. Тому зараз в країну з метою роботи почало приїжджати все більше носіїв мови. Це посилило конкуренцію на ринку. Також сказується відтік молоді з ПАР, - розповідає Ксенія Бутова, - Коли приїжджає носій мови, який має паспорт, він без досвіду і сертифікатів легше знайде роботу, ніж українець із сертифікатами та освітою".
Щоб влаштуватися на роботу, українка зверталася до різних агенцій з пошуку роботи. Проходила співбесіди та проводила показові уроки, отримала схвальні відгуки.
"Щоб потрапити на роботу повинна бути бакалаврська освіта із будь-якої сфери. В’єтнамці поки-що не надто цьому акцентують. Хоча у викладачів з профільною освітою, є більше шансів отримувати вищу зарплату. Також потрібний міжнародний сертифікат TEFL з викладання англійської, як іноземної. Це як ліцензування викладачів. Його здобувають онлайн. Зазвичай усі обмежуються курсами обсягом у 120 чи навіть 160 годин. Курс коштує близько 300 доларів і на нього дається три місяці".
"По закінченню курсу потрібно здати складний тест, який проходить онлайн в режимі реального часу. На нього дається 3 години. Питання побудовані так, щоб перевірити не здатність запам'ятати об'єм інформації, а чи вірно розуміє майбутній викладач викладений матеріал і чи здатен ним оперувати. Якщо тест пройдено вдало, потрібно написати деталізований план уроку з коментарями, відповідно до наданих вхідних даних. А також ессе довільної форми з поясненнями щодо плану уроку".
Знання місцевої мови не обов'язкове. У деяких закладах на уроках англійської використовувати в'єтнамську навіть забороняють.
"У кожного викладача є асистент, який володіє англійською мовою в різній мірі. Це вже як пощастить викладачу. Якщо потрібно, він пояснює дітям щось на рідній мові. Наприклад, правила гри чи якісь граматичні правила".
Зазвичай викладачі поєднують роботу у різних закладах, підбирають відповідний графік. Це загальноосвітні школи — початкова і середня, мовні курси та дитячі садки.
"Особливість загальноосвітніх шкіл — великі класи, зазвичай по 40 - 45 учнів. В приватних чи міжнародних школах це 30-35. Мій максимум - 62 першокласники. Тому викладачі купують маленькі мікрофони із гучномовцями. Інакше вчителя не чути, можна легко посадити голос".
За словами українки, починає з'являтися попит на англомовних викладачів малювання, природознавства та математики. Якщо хтось може викладати математику до 5 класу включно і чудово розмовляє англійською, має хороші шанси знайти роботу.
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...
У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ С...