Колись тут виготовляли агрегати для радянських вертольотів та складові до літаків сімейства ТУ, а після розпаду СРСР новітні розробки та конструкції продали на металобрухт.
Заснували його у 1970-х роках як Закарпатський машинобудівний завод, а згодом він став вертолітним виробничим об’єднанням. Раніше він був за сімома замками секретності, про нього мовчало радіо, телебачення та преса. Подейкують, що до 90-х років на деяких картах спеціально не позначали Дубове через секретність заводу.
На підприємстві працювало близько 5-ти тисяч людей, як місцевих, так і випускників провідних радянських вишів, яких направляли сюди після навчання.
Технічне обладнання тут було з цифровим програмним управлінням, яким на той час міг похвалитись далеко не кожен завод.
"Виявилось, що достатньо кількох уважних людей з ноутбуками, трохи часу і терпіння – і вся гордість російського цифрового суверенітету, разом із найбільшою авіакомпанією країни, лягло обличчям у бортове табло", - пише політик та журналіст Мустафа Найєм...
У мережі опублікований відеозапис, на якому поранений окупант намагається залізти у сховок, а інший росіянин його туди не пускає. На записі видно, що ще цілий загарбник б'є пораненого, штовхає та погрожує йому зброєю, зазначають Патріоти України.