На сьогодні немає історичних підстав для передачі міста Калінінграда (колишнього Кенігсберга) Німеччині. Проте, самі жителі міста мають право ухвалити рішення про вихід зі складу Російської Федерації. Таку думку в коментарі Обозревателю висловив завідувач відділом Інституту історії України НАНУ Станіслав Кульчицький, передають Патріоти України.
Як пояснив історик, відразу після Другої світової війни на Потсдамській конференції було ухвалено рішення про ліквідацію Східної Пруссії зі столицею в Кенігсберзі. "Було вирішено ліквідувати розсадник прусського мілітаризму, щоб Німеччина більше ніколи не воювала, щоб не була розв'язана третя світова війна", - пояснив він. Таким чином, частина цієї території відійшла Радянському союзу (включаючи Кенігсберг), а частина - Польщі.
Коментуючи слова президента Росії Володимира Путіна про можливі наслідки перегляду підсумків Другої світової війни, історик зауважив: "Путіна ніхто за язик не тягнув. Німеччина ніколи не висуне претензій щодо Калінінграда. Інша справа, що Калінінград може приєднатися до Німеччини, як свого часу Східна Німеччина приєдналася до Федеративної республіки".
Водночас Кульчицький зауважив, що з часу передачі Кенігсберга Росії істотно змінився етнічний склад населення. "Сталін вигнав із контрольованих ним територій 13 мільйонів німців", і "зараз німці приїжджають в Калінінград як туристи".
Станом на травень 2025 року за даними Єдиного державного реєстру в Україні зафіксовано 1 654 адреси масових реєстрацій компаній. Загалом 180 тис. компаній зазначили свою юридичну адресу у таких місцях. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням ...
Москва може використати майбутню зустріч у Стамбулі як димову завісу для імітації мирного процесу. Україна ж має бути готовою до сценарію, коли Кремль відправить на перемовини технічних представників, і не допустити гри за чужими правилами. Про це в ко...