"Згідно з договором про дружбу з РФ, Крим - це територія України, а війна на Донбасі - це російська агресія. І цей договір є чинним" - Марчук

Представник української сторони в підгрупі з безпеки тристоронньої контактної групи вважає, що повинен бути офіційний коментар про позицію України щодо чинного договору про дружбу між Росією і Україною.

Євген Марчук. Фото:Ukrainianwall.com

Згідно з договором про дружбу між Росією і Україною, війна на Донбасі є російською агресією. Про це написав у Facebook представник України в підгрупі з безпеки тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі Євген Марчук, зазначають Патріоти України.

14 січня депутат Держдуми від "Единой России" Костянтин Затулін запропонував денонсувати договір про дружбу між Росією і Україною в частині взаємного визнання кордонів двох країн. За його словами, підписавши цю угоду, Росія підтвердила, що вважає Крим і Севастополь частиною території України.

"Чому Україна не ставила питання про його денонсацію – це окрема тема. Гостра тема і, дійсно, не однозначна. Не дивлячись на це, мав би бути хоч якийсь офіційний коментар, хоча б з боку МЗС. Тому, що прямої і однозначної відповіді на це питання для, як кажуть, "простих" людей, немає", – продовжив Марчук.

За його словами, Затулін запропонував "частково денонсувати цей українсько-російський договір в тій частині, яка стосується "стороны подтверждают нерушимость существующих между ними границ".

"Саме якраз через ці два слова "подтверждают нерушимость..." і відбулася тоді, в далекому 1995 році, моя зустріч в Кремлі з президентом РФ Борисом Єльциним (тоді Марчук виконував обов'язки прем'єр-міністра України – ред). І тоді вдалося переконати Бориса Єльцина залишити в договорі "подтверждают нерушимость существующих между ними границ". Згідно з цим договором, Крим – це територія України, а війна на Донбасі – це російська агресія. І цей договір є чинним", – повідомив Марчук.

За його словами, поки не відомо, чи піде Росія "на подальші реальні кроки по такій специфічній односторонній денонсації".

"Але заявка зроблена. Ну а яка позиція офіційної України по цьому питанню? Не у зв'язку з пропозицією Затуліна, а в принципі?" – написав Марчук.

Положення про визнання кордонів закріплено у другій статті договору про дружбу. Вона проголошує: "Високі договірні сторони відповідно до положень Статуту ООН і зобов'язань по Заключному акту Наради з безпеки і співробітництва в Європі поважають територіальну цілісність одна одної і підтверджують непорушність існуючих між ними кордонів".

Верховна Рада ратифікувала договір про дружбу, співробітництво і партнерство України з Росією 14 січня 1998 року.

"Договір укладається терміном на 10 років. Його дія буде потім автоматично продовжуватися на наступні десятирічні періоди, якщо жодна з високих договірних сторін не заявить іншій високій договірній стороні про своє бажання припинити його дію шляхом письмового повідомлення не менше ніж за шість місяців до закінчення чергового десятирічного періоду", – ідеться в документі.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

На Херсонщині випробують реформу тероборони

неділя, 19 січень 2020, 21:24

Наприкінці минулого року під час брифінгу Міністр оборони України Андрій Завгороднюк анонсував плани реалізувати в одній із областей на Півдні України пілотний проєкт з організації територіальної оборони. Пілотний проєкт з організації тероборони (терит...

Хіти тижня. $3 млрд від "Газпрому": Озвучено тривожний для України прогноз (відео)

неділя, 19 січень 2020, 21:00

Україна проїсть 3 млрд доларів, отримані від російського "Газпрому" в результаті судової тяжби в Стокгольмському арбітражі. Про це в ефірі ObozTV заявив експерт з енергетичних питань Іван Надєїн, коментуючи рішення Кабінету міністрів знизити тарифи на ...