Жива історія: відбулась реконструкція стародавньої битви з монголо-татарами за Київ

Відтворили баталію на тому ж місці, де вона відбувалася 776 років тому – на Старокиївській горі. Поразка Києва стала рятівною для Європи. Зараз українці знову боронять свою територію, щоби не пустити навалу далі.

Битву за Київ 1240 року відтворили столичні реконструктори. Одягнені в обладунки за зразком XIII століття і з макетами тогочасної зброї у руках – зійшлися у бою в ролях русичів та монголо-татар.

Відтворили битву на тому ж місці, де вона відбувалася 776 років тому – на Старокиївській горі, поруч із руїнами Десятинної церкви. І хоча в бою перемогли монголо-татари, поразка Києва стала рятівною для Європи. Знесилене військо Батия було змушене повернутися назад до Волги. Подивитися на історичну реконструкцію могли усі охочі. Потому для дітей влаштували майстер-класи із боїв на мечах.

"На жаль ми знаємо, що Київ пав, але небагато знають, що дійсно ще Київ на той час був щитом для Європи, який зміг знесилити монголів, що далі вже не було сили, щоб роздерти Європу, лише вони трошки набігли і повернулися", – розповів керівник Військово-історичного клубу "Росичі" Росланд Анісенко.

У свою чергу, гендиректор Національного музею історії України Тетяна Сосновська зазначила: "Українці були нацією, яка захищала свою територію, свою родину, землю. Вона не була войовником-наступальником. Вона була захисником. І якщо провести паралель, то зараз українці знову боронять свою територію, щоби не пустити навалу далі".


Опублікував: Evora
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 16 травня: Українці вважали цей день одним з найнещасливіших у році. Що пращури робили на щастя

п’ятниця, 16 травень 2025, 7:05

16 травня за новим стилем вшановують пам'ять преподобного Феодора Освяченого (у народі - Федір Житник) і єпископа Олександра Єрусалимського. За юліанським календарем сьогодні вшановують мучеників Тимофія і Мавру, нагадують Патріоти України. . *** . Ф...

Зоологи розповіли, чому внаслідок еволюції в природі домінують великі кішки, а не великі псові, і чи завжди було так

четвер, 15 травень 2025, 23:40

Еволюція великих хижаків залишила безліч питань, одне з яких — чому на планеті з'явилися масивні кішки, такі як леви й тигри, але серед псових не виникли настільки ж великі представники? Розібравшись у біологічних, екологічних та еволюційних факторах, ...