Стаття дослідників опублікована у журналі ACS Sensors. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Gizmodo.
Фахівці виготовили за допомогою 3D-принтера мікрофлюідну систему, яка дозволила змоделювати вплив хімічних речовин на біополімери (білки та ДНК), що містяться у клітинах людини. На цих штучних «легенях» було перевірено вплив цигаркового диму та пари від вейпа. Пошкодження нуклеїнових кислот реєстрували за допомогою електрохемілюмінісцентних детекторів.
Вчені з'ясували, що хімікати, розчинені у рідині, вступали у реакції, що каталізуються ферментами, що призводило до утворення продуктів, здатних впливати на ДНК.
При цьому навіть електронні сигарети з рідиною без нікотину чинили такий же шкідливий вплив, як та звичайні сигарети.
В апреле 2017 года в журнале Chemical Research in Toxicology была опубликована статья, в которой сообщалось о том, что пары от электронных сигарет активируют в легочных тканях гены, связанные с окислительным стрессом. В то же время вейпинг, согласно выводам ученых, оказывает меньше вреда на дыхательные пути, чем табачный дым.
У 2015 році Міністерство охорони здоров'я Великобританії представило доповідь, у якій стверджувалося, що використання вейпов на 95 відсотків безпечніше, ніж куріння сигарет.
Зупинення військової допомоги США безпосередньо вплине на здатність України відбивати ескалацію російських повітряних атак. Про це 2 липня пише The New York Times, передають Патріоти України. На паузу поставлено постачання ракет для американських систе...
Заставу за віцепрем'єр-міністра та міністра національної єдності Олексія Чернишова, якого підозрюють у зловживанні службовим становищем, внесли частинами у різні дні. Одну з частин внесла його дружина Світлана. Про це у середу, 2 липня, повідомив проєк...