З'ясувалось, що електронні цигарки негативно впливають на ДНК

​Вчені з Університету штату Коннектикут з'ясували, що пара від електронних сигарет може привести до пошкоджень ДНК.

Стаття дослідників опублікована у журналі ACS Sensors. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Gizmodo.

Фахівці виготовили за допомогою 3D-принтера мікрофлюідну систему, яка дозволила змоделювати вплив хімічних речовин на біополімери (білки та ДНК), що містяться у клітинах людини. На цих штучних «легенях» було перевірено вплив цигаркового диму та пари від вейпа. Пошкодження нуклеїнових кислот реєстрували за допомогою електрохемілюмінісцентних детекторів.

Вчені з'ясували, що хімікати, розчинені у рідині, вступали у реакції, що каталізуються ферментами, що призводило до утворення продуктів, здатних впливати на ДНК.

При цьому навіть електронні сигарети з рідиною без нікотину чинили такий же шкідливий вплив, як та звичайні сигарети.

В апреле 2017 года в журнале Chemical Research in Toxicology была опубликована статья, в которой сообщалось о том, что пары от электронных сигарет активируют в легочных тканях гены, связанные с окислительным стрессом. В то же время вейпинг, согласно выводам ученых, оказывает меньше вреда на дыхательные пути, чем табачный дым.

У 2015 році Міністерство охорони здоров'я Великобританії представило доповідь, у якій стверджувалося, що використання вейпов на 95 відсотків безпечніше, ніж куріння сигарет.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"И вот тут начинается самое интересное, или Грозный "Сармат", что с тобой не так", - Злий Одесит

вівторок, 24 травень 2022, 10:22

"После фактического поражения российских оккупантов в войне против Украины и осознания факта полного фиаско в обычной войне, ряд российских официальных лиц в формате массовой истерии стали угрожать странам Запада уничтожением ядерным оружием. Причем, в...

"В наступление перешли подразделения левого фланга Изюмской группировки войск противника", - Машовець

вівторок, 24 травень 2022, 8:45

В атаку попытались перейти 2 БТГр из её состава, сосредоточенные ещё 2 дня назад в районе Сухой Каменки, при поддержке массированного артиллерийского огня. Дирекции их наступления тоже была вполне понятна и очевидна, в том числе украинскому командован...