Операційний командувач Військово-морських сил Швеції Марко Петкович заявив, що шведський флот «майже щотижня» фіксує підводні човни РФ у Балтійському морі, і їхня кількість може зростати. Про це 6 грудня пише The Guardian, передають Патріоти України.
Петкович наголосив, що Москва «постійно посилює» свою присутність у регіоні й поява російських кораблів стала «поширеним явищем». За його словами, останніми роками кількість таких випадків помітно збільшилася.
Він зазначив, що Росія нарощує потенціал і щороку будує приблизно один підводний човен класу Кіло у Санкт-Петербурзі та в Калінінградському анклаві. Флот РФ проходить постійну модернізацію, і Швеція очікує, що після завершення війни проти України Москва ще більше посилить свій вплив у регіоні.
«Як тільки в Україні буде встановлено режим припинення вогню або перемир’я — ми оцінюємо, що Росія посилить свої можливості в цьому регіоні. Отже, з огляду на це, [шведський] флот повинен постійно зростати і зосереджуватися на загальній картині», — сказав Петкович.
Він наголосив, що тіньовий флот РФ, який складається з російських нафтових танкерів під цивільними прапорами, також викликає занепокоєння. Хоча самі ці судна не є військовою загрозою, їх можуть використати, наприклад, для запуску дронів, що становить потенційний ризик для безпеки, додав операційний командувач ВМС Швеції.
Звільнення тимчасово окупованого Криму може виявитися тривалим процесом, і українському суспільству варто бути готовим саме до такого розвитку подій. Таку думку висловив авіаційний експерт Костянтин Криволап в ефірі телеканалу «Київ 24», передають Патр...
Після серії українських ударів по Московському нафтопереробному заводу російське командування суттєво посилило його протиповітряне прикриття. За даними аналітиків Defense Express, навколо підприємства, розташованого приблизно за 15 кілометрів від Кремл...