Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) оцінює економічний ефект від можливого запуску земельного ринку в Україні на рівні 8 млрд долл. Про це заявили в Держгеокадастрі, передають Патріоти України з посиланням на українські ЗМІ.
"Ми проводили розрахунок економічного ефекту від впровадження нашої моделі запуску земельного ринку. За нашими оцінками, він згенерує додану вартість, забезпечить економічний ефект на рівні майже 8 млрд дол. Це тільки на першому етапі - продаж земель державної власності", - повідомив екс-глава Держгеокадастра, новопризначений перший заступник міністра агропроду Максим Мартинюк на брифінгу.
При цьому, за його словами, економічний ефект від запуску такого ринку буде полягати не тільки в отриманні коштів від продажу земель. "Ефект буде інтегрованим. Він складається не тільки з вартості самих угод із продажу землі. Ми також отримаємо ефект від збільшення родючості землі, перенаправлення інвестиційних потоків в сільському господарстві. Оскільки інвестиції будуть заходити в довгострокові проекти, якщо земля буде знаходитися у власності інвесторів. Це не відбувається в умовах, коли доступна тільки оренда землі", - зазначив Мартинюк.
Як повідомлялося, Кабінет міністрів на засіданні в п'ятницю ухвалила рішення звільнити Мартинюка з посади глави Держгеокадастру і призначити його першим заступник Міністра аграрної політики та продовольства.
Навіть після березневої індексації середня пенсія в Україні продовжує залишатися вкрай низькою — 6341 гривня, або 152 долари. Водночас незважаючи на заявлену індексацію в 11,5%, насправді багато українських пенсіонерів отримали значно меншу надбавку. П...
В Україні з середньою зарплатою та повним стажем можна заробити на пенсію, розмір якої становить 5269,9 грн. Для такої виплати треба платити єдиний соцвнесок із середньої зарплати (станом на зараз – 18 589 грн). Як підрахував OBOZ.UA, якщо є 40 років с...