Або зарплата, або пенсія: Міністр соцполітики розповів про нову реформу, яку готує Кабмін

За словами Андрія Реви, Україна вибрала шлях збільшення кількості платників соціальних внесків замість зменшення кількості пенсіонерів через підвищення пенсійного віку.

Пенсію ще треба буде заробити. Фото: Преса України.

Пенсійна реформа в Україні, яку готує Кабмін, повинна передбачати норму про те, що громадяни, які вийшли на пенсію, втратять право працювати. Про це в інтерв'ю Realist заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева, передають Патріоти України.

«У всьому світі діє правило — або пенсія, або зарплата. Після проведення пенсійної реформи, коли пенсія стане достатньою, потрібно встановити правило — або ти працюєш, отримуєш зарплату і виходиш на пенсію трохи пізніше, але пенсії в тебе буде більше. Або ти йдеш відразу і отримуєш пенсію, але не працюєш», — сказав він.

Відповідаючи на питання про те, що роботодавці не будуть офіційно оформляти працюючих пенсіонерів, Рева заявив: «320 тис. грн штраф. Будь ласка. Можна не оформляти».

Також, за словами міністра, Україна може обійтися без підвищення пенсійного віку. Для скорочення дефіциту Пенсійного фонду будуть ефективні інші інструментарії, вважає Рева. Він додав, що Україна вибрала шлях збільшення кількості платників соціальних внесків замість зменшення кількості пенсіонерів через підвищення пенсійного віку.

"Не потрібно зменшувати кількість пенсіонерів, необхідно збільшувати кількість платників, - і у нас є така можливість за рахунок величезного сектора тіньової економіки", - сказав Рева.

Він зазначив, що в контексті переговорів з МВФ були проведені розрахунки, які свідчать про те, що підвищення пенсійного віку для громадян не вирішує головного питання - дефіциту Пенсійного фонду.

За словами Реви, сьогодні в Україні склалася ситуація, за якої і ті, хто працював 35 років, сплачуючи соцвнесок, і ті, хто не працював або працював нелегально, нічого не сплачуючи, - отримують однакові за розміром пенсії.

"Тому ми говоримо: якщо у вас є 30-35 років стажу - ви будете отримувати пенсію, і навіть більшу за рахунок спеціального коефіцієнта, але якщо ви не працювали, нічого не платили - ідіть працюйте далі, поки не заробите", - підкреслив міністр.

Як повідомляли Патріоти України, уряд наполягає на проведенні пенсійної реформи в Україні, оскільки накопичені дисбаланси не дозволяють виплачувати гідні пенсії громадянам і при цьому вимагають значних бюджетних вливань.

Разом з тим, ключовим завданням пенсійної реформи уряд називає скорочення дефіциту бюджету Пенсійного фонду. Проведення пенсійної реформи також є частиною програми реформ, схваленої МВФ.

Також у Меморандумі, підписаному між урядом України і керівництвом Фонду у вересні 2016 року, немає жорсткої норми про підвищення пенсійного віку, але є рекомендація скорочувати дефіцит Пенсійного фонду, оскільки на поточний момент він покривається за рахунок бюджетних асигнувань.

У бюджеті Пенсійного фонду на 2017 рік дотація з держбюджету перевищує 140 мільярдів гривень. Діалог з МВФ з цього питання триває.

На тлі шаленого злету цін: В Україні різко переписали цінники на популярний продукт

п’ятниця, 22 листопад 2024, 9:32

В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...

В Україні хочуть автоматично арештовувати гроші боржників: Чого чекати

п’ятниця, 22 листопад 2024, 8:58

Народні депутати ухвалили в першому читанні законопроєкт № 9363 "Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації виконавчого провадження". "За" проголосував 271 нардеп. Серед норм документа – можливість автоматичного арешту коштів боржник...