В останні роки західні регіони України стали жити більш благополучно в порівнянні зі східними. Про це в ефірі Обозреватель.LIVE заявила завідуюча відділом досліджень рівня життя населення Інституту демографії та соцдосліджень НАНУ Людмила Черенько, повідомляють Патріоти України.
За її словами, до війни в розташованих на сході країни промислових центрах була більш краща ситуація з доходами населення і невисокі масштаби бідності.
"Це весь схід - Донецька, Дніпропетровська, в якійсь мірі Харківська, Запорізька та Луганська області", - сказала експерт.
Міжнародна фінансова криза 2008-2009 років показав, зазначила Черенько, що бідність має певні географічні риси: "Вона властива більш західним, ніж східним територіям".
Демограф справедливості заради уточнила, що благополучні райони є по обидва боки Дніпра: "Наприклад, Луганська область демонструвала гірші показники".
"Але в цілому, можна говорити про географічні ознаки. В останні роки на наших очах ситуація змінюється - центр благополуччя зміщується на захід", - підкреслила Черенько.
"Більшість західних областей демонструють досить низькі масштаби бідності, ближче до київських показників. І навпаки - східні регіони стали показувати більші масштаби бідності", - додала експерт.
В Україні за чинними правилами з 35 роками стажу та середньою зарплатою можна розраховувати на пенсію, розмір якої буде меншим за середню. При цьому, щоб отримувати пенсію в 10 тис. грн, необхідно платити внески із зарплати в 38,3 тис. грн. Про це йдет...
В Україні нещодавно змінили правила оформлення соціальної допомоги. У зв'язку з тим, що Пенсійний фонд України (ПФУ) тепер має функцію призначення та виплати соціальних допомог, будуть проведені перевірки всіх отримувачів допомоги, передають Патріоти У...