Як свідчать дані рейтингового агентства "Євро-Рейтинг", в першому кварталі 2016 року в трійку найпривабливіших для інвесторів українських міст увійшли Київ, Львів та Івано-Франківськ, передають Патріоти України з посиланням на сайт Нескучные новости.
Згідно з рейтингом оцінювання інвестиційної ефективності, вперше за весь час спостереження кращу оцінку продемонстрував Київ - 220 балів, Львів отримав 211 балів, а у Івано-Франківська - 207 балів. Рейтинг цих міст найвищий, ineА, що відповідає максимальній інвестиційної ефективності.
Високу інвестиційну ефективність (ineВ) показали Одеса, Хмельницький, Миколаїв та Луцьк. Інвестиційну ефективність "вище середньої" (ineС) - Дніпро, Тернопіль, Харків і Ужгород. Рейтингова оцінка решти 11 обласних центрів не перевищує середній рівень.
Експерти відзначають, що за чотири квартали чітко сформувалося ядро міст з успішною інвестиційною політикою. До них відносяться Київ, Івано-Франківськ, Львів, Хмельницький, Одеса, Миколаїв. Протягом року бальна оцінка цих муніципалітетів не опускалася нижче рівня в 179 балів. А за дев'ять останніх місяців їх рейтинг перебував в інтервалі від ineА до ineВ.
Решта обласні центри (за винятком Харкова і Херсона, показники яких росли) протягом чотирьох кварталів не демонструвати стабільність. Як правило, вони були схильні до щоквартальних змін, як в сторону зростання, так і в бік зниження. Подібні коливання були пов'язані як з недостатньою інвестиційною активністю, так і з невисокою соціально-економічною віддачею від вкладення коштів в міську економіку.
Рейтинг інвестиційної ефективності обласних центрів України за підсумками І кварталу 2016 року:
Експерти очікують збереження присутності в другому кварталі в числі кращих таких міст, як Київ, Хмельницький, Івано-Франківськ, Львів, Одеса та Миколаїв. При цьому не виключено, що Київ може поступитися першою позиціэю, якщо не поліпшить показники інвестиційної активності.
"Що стосується інших обласних центрів, то вони можуть як покращити, так і погіршити свої результати. Основна причина - відсутність тенденції зростання в інвестиційній сфері і віддачі від інвестицій у вигляді поліпшення соціально-економічних показників. Зміни тим більш ймовірні, що перший квартал, як правило, один з найбільш важкопрогнозованих в інвестиційному плані: дії інвесторів часто можуть не повторювати їх поведінку річної давності. Тому слід очікувати зміни", - йдеться в дослідженні.
Ціна на фрукти в Україні підвищиться мінімум на 30 відсотків через несприятливі погодні умови. Недавні заморозки призвели до втрат врожаю кісточкової групи плодових дерев, таких як абрикоси та персики. Про це повідомив заступник голови Всеукраїнської а...
Наприкінці квітня 2025 року Україну накрила третя хвиля весняних заморозків, що призвело до значних втрат у садівництві. Найбільше постраждали абрикоси, також зазнали втрат вишня і черешня. Про це пише EastFruit, передають Патріоти України. «За поперед...