Резервний фонд Російської Федерації, завдяки якому ця країна в останні роки затикала величезні діри в державному бюджеті, сьогодні, 1 січня, офіційно припинив своє існування. Залишки грошей з нього передані до Фонду національного добробуту. Про це пише російське інформагентство РИА Новости, зазначають Патріоти України.
Обидва фонди створювалися в "жирному" 2008 році, коли спекулятивно високі ціни на нафту і газ давали бюджету Російської Федерації набагато більший дохід, ніж чиновники могли витратити. Тоді було прийнято рішення купувати на "зайві" гроші закордонні цінні папери та іноземну валюту, яка розміщувалася в західних банках і фондах під відсотки. У разі різкого падіння доходів бюджету ці гроші планувалося направляти на поповнення дефіциту.
"Чорний день" для Росії настав у 2014 році, коли проти неї спочатку були введені економічні санкції за окупацію українського Криму і розв'язання гібридної війни на Донбасі, а слідом за цим різко обвалилися світові ціни на нафту. В результаті всього за три останні роки Резервний фонд був благополучно розтриньканий. Правда, завдяки йому весь цей час вдавалося підтримувати на плаву скромні зарплати російських бюджетників і пенсії людей похилого віку.
Поки що гроші, що залишилися в розпорядженні Фонду національного добробуту, російська влада присягається використовувати більш економно. Як розповів журналістам міністр фінансів РФ Антон Силуанов, станом на 1 січня 2018 року, у Фонді знаходиться 3,7 трильйона рублів, з яких лише 2,3 трильйона складають ліквідну частину.
У році, що наступив, фонд планується використовувати для заповнення дефіциту федерального бюджету, проте в подальшому, обіцяють російські чиновники, його залишки будуть йти лише на виплату пенсій. Наскільки його в підсумку вистачить - залишається лише здогадуватися.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...