Через чиновницьку бездіяльність: Окупований Донбас щомісяця грабує Україну на 100 млн грн

На жаль, cпроби обмежувати електропостачання в неконтрольовані Україною райони Луганської області не мали успіху.

Ілюстрація:www.hromadske.tv

Окуповані частини Донбасу щомісяця отримують з України електроенергію на суму 140-150 млн грн, а розраховуються на 50 млн грн. Про це повідомив генеральний директор "Луганського енергетичного об'єднання" Володимир Грицай, передають Патріоти України з посиланням на Еспресо TV.

"На неконтрольовану сторону по перетоку надходить з контрольованої території електроенергія вартістю близько 140-150 млн грн. Те, що ми там ціною величезних зусиль можемо збирати, і збираємо, це близько, 50 млн грн на місяць.

Вони надходять в "Ощадбанк" на рахунок зі спеціальним режимом використання від українських підприємств, який діє там. Плюс-мінус - буває і від 10 млн грн, а буває і 60-70 млн грн, буває 80 млн грн "вистрілить", - сказав він.

Грицай уточнив, що на неконтрольованих територіях є ряд великих боржників, серед яких - підприємства.

"На жаль, з великих споживачів, які знаходяться на тій стороні - у "Алчевського меткомбінату" борг понад 700 млн грн, а з урахуванням штрафних санкцій - понад 900 млн грн. Наступний наш великий споживач і боржник - це "ДТЕК Свердловантрацит", борг більше 400 млн грн", - сказав він.

Він додав, що спроби обмежувати електропостачання в неконтрольовані Україною райони Луганської області не мали успіху.

Раніше повідомлялося, що споживачі із окупованих територій Донбасу заборгували держпідприємству "Енергоринок" 21 млрд грн.

Бережіться! Шахраї більше не зламують картки - ось як працюють найнебезпечніші схеми

п’ятниця, 26 червень 2026, 8:21

У 2026 році фінансові шахраї в Україні зосередилися не на зламі систем безпеки, а на "роботі" з людьми. Зловмисники дедалі частіше вибудовують сценарії так, щоб жертва власноруч передавала дані картки, підтверджувала операції або переходила на фейкові ...

Блекаут і паливна криза в Криму: Все дорожчає, закриваються аптеки та магазини, люди змітають товари з полиць

п’ятниця, 26 червень 2026, 6:24

Через відключення світла та нестачу бензину припинилися постачання товарів широкого спектру у роздрібній мережі. Проблеми з електрикою та паливом в окупованому Севастополі призвели до того, що там закрилася частина магазинів та ринків, перестав ходити ...