Через міст Путіна Азовське море може спіткати доля Аральського, - вчений

Єдиний спосіб гарантовано врятувати море - це демонтувати Кримський міст.

Азовське море може зникнути через Кримський міст. Ілюстрація: Opogode.ua.

Через будівництво Кримського моста заболочується Керченська протока, що порушує водообмін між Чорним і Азовським морем, і в майбутньому може привести до зникнення останнього. Про це заявив старший науковий співробітник Інституту водних проблем Російської академії наук, гірничий інженер-гідрогеолог Юрій Медовар, зазначивши, що глибина фарватерів вже значно зменшилася, передають Патріоти України.

"Написав мені інженер з Керчі, який висловив побоювання про те, що Керченська протока стане болотом. А до цього все і йде за рахунок того, що на фарватері зменшуються глибини за рахунок наносів, вже офіційно глибина зменшилася на півтора метра", – сказав учений.

Такі дані Медовара підтвердили і океанологи, які повідомили, що дно в протоці шорсткувате, і за рахунок цього можливе підвищення донних накопичень і зменшення глибини на фарватері. "Якщо там відбудеться заболочування території, це призведе до колосального порушення водообміну між морями. Азовське море і так вже терпить серйозну шкоду, там гине фауна, тому що зменшилася течія протоки і зменшився водообмін. Тому, в перспективі Азовське море може спіткати доля Аральського моря, від якого нічого не залишилося", – заявив інженер-гідрогеолог.

Він зазначив, що чистка каналу дійсно проводилася, але всі відходи, які повинні були викинути в глибини Чорного моря, скинули перед протокою. Відповідно, течія знову занесла відходи до каналу, де вони утворили водорості. "Потрібно терміново демонтувати цей міст і звільнити протоку, тому що Азовське море зовсім внутрішнє, у нього єдиний зв'язок зі світом – це Чорне море", – стверджує Медовар.

Українці втратять частину пенсії через низьку зарплату під час війни: У ПФУ порадили, як вчинити

вівторок, 28 березень 2023, 16:50

Через війну багатьом українцям зменшили зарплату, а також не завжди зароблене виплачують вчасно. Звісно, що і ЄСВ, який відраховують на майбутню пенсію, також став нижчим, передають Патріоти України. Отже й розрахункова пенсія буде меншою через падіння...

Китай оголосив "своєю юрисдикцією" і взяв під контроль іноземні родовища Росії

вівторок, 28 березень 2023, 15:58

Міноборони Китаю запустило регулярне військове патрулювання зони Південно-Китайського моря, де розташовані нафтогазові родовища російських компаній. Йдеться про економічну зону В'єтнаму, передають Патріоти України. Як повідомляє Reuters із посиланням н...