Чому не варто боятися підвищення мінімальної зарплати: Сім фактів про "закон 3200"

"Комуналка" пропорційно не збільшиться, а пенсії виростуть на 10%. Підвищення ж зарплати чекає абсолютно всіх співробітників - і висококваліфікованих, і низькооплачуваних.

Гроші. Фото: соцмережі

У вівторок народні депутати схвалили і прийняли за основу і в цілому розроблений Кабінетом міністрів законопроект №5130, який дозволить підвищити з 1 січня 2017 року мінімальну заробітну плату вдвічі - до 3200 гривень. "Страна" зібрала 8 головних нововведень закону, повідомляють Патріоти України.

1. Істотне збільшення доходів сильніше за всіх відчують низькооплачувані співробітники.

2. У позабюджетнійсфері зарплати всіх співробітників також повинні бути підняті до 3200 гривень. Це призведе до зростання зборів прибуткового податку та єдиного соціального внеску.

3. Крім того, законом передбачено обов'язок підприємців на загальній системі сплачувати мінімальний страховий внесок за ЄСВ незалежно від того, чи отримано дохід в звітному періоді. Зараз підприємцям надано право (а не обов'язок) самостійно визначати базу нарахування ЄСВ, якщо відсутній дохід. Сума ЄСВ не може бути меншою мінімального страхового внеску тільки за умови, якщо платник скористається цим правом.

4. Розмір мінімальної пенсії прив'язаний до прожиткового мінімуму для непрацездатних. Він ніяк не корелюється з мінімальною зарплатою. У проекті бюджету йдеться про підвищення пенсій на 10% за підсумками 2017 року.

5. Комунальні платежі не повинні перевищувати 15% доходу, як і зараз. Пропорційно до зарплати вони не підвищаться.

6. Відтепер студенти зможуть отримувати соціальні стипендії ВНЗ, виходячи з рівня доходу сім'ї та успіхів у навчанні. Академічні стипендії отримуватимуть ті студенти, які досягли значних успіхів у навчанні або наукової діяльності відповідно до критеріїв, встановлених Кабміном. Кількість таких студентів буде визначати вчена рада вузу в рамках визначеного Кабміном загального відсотка студентів, які мають право на отримання академічних стипендій, і стипендіального фонду.

Все більше українців не зможуть вчасно вийти на пенсію: Чого чекати далі і чи будуть взагалі виплати

неділя, 24 листопад 2024, 18:55

В Україні у 2025-му змінять правила виходу на пенсію. Загальний пенсійний вік не збільшать, однак посилять вимоги до стажу. В результаті більше українців не зможуть вчасно виходити на заслужений відпочинок. Про це йдеться в чинному законі "Про загально...

Тарифи на газ та електроенергію з 1 грудня в Україні: Стало відомо, скільки коштуватиме куб та кВт*год

неділя, 24 листопад 2024, 17:22

В Україні тариф на газ та електроенергія із 1 грудня не зміниться. Ціна становитиме 7,96 грн за куб газу для клієнтів "Нафтогазу". А це близько 98% усіх українських сімей. Водночас за кожну кВт*год електроенергію потрібно буде платити 4,32 грн. Про це ...