1. Істотне збільшення доходів сильніше за всіх відчують низькооплачувані співробітники.
2. У позабюджетнійсфері зарплати всіх співробітників також повинні бути підняті до 3200 гривень. Це призведе до зростання зборів прибуткового податку та єдиного соціального внеску.
3. Крім того, законом передбачено обов'язок підприємців на загальній системі сплачувати мінімальний страховий внесок за ЄСВ незалежно від того, чи отримано дохід в звітному періоді. Зараз підприємцям надано право (а не обов'язок) самостійно визначати базу нарахування ЄСВ, якщо відсутній дохід. Сума ЄСВ не може бути меншою мінімального страхового внеску тільки за умови, якщо платник скористається цим правом.
4. Розмір мінімальної пенсії прив'язаний до прожиткового мінімуму для непрацездатних. Він ніяк не корелюється з мінімальною зарплатою. У проекті бюджету йдеться про підвищення пенсій на 10% за підсумками 2017 року.
5. Комунальні платежі не повинні перевищувати 15% доходу, як і зараз. Пропорційно до зарплати вони не підвищаться.
6. Відтепер студенти зможуть отримувати соціальні стипендії ВНЗ, виходячи з рівня доходу сім'ї та успіхів у навчанні. Академічні стипендії отримуватимуть ті студенти, які досягли значних успіхів у навчанні або наукової діяльності відповідно до критеріїв, встановлених Кабміном. Кількість таких студентів буде визначати вчена рада вузу в рамках визначеного Кабміном загального відсотка студентів, які мають право на отримання академічних стипендій, і стипендіального фонду.
Глобальна торговельна війна між Сполученими Штатами Америки та Європейським Союзом може призвести до суттєвого уповільнення економік наших європейських партнерів, що зменшить їхні можливості фінансової підтримки України. Про це заявив у Телеграмі голов...
Пенсійний фонд України розпочав фінансування пенсій за квітень 2025 року. На пенсійні виплати 2 квітня спрямовано перші кошти, передають Патріоти України з посиланням на пресслужбу ПФУ. За даними пресслужби, на пенсійні виплати через "Укрпошта" спрямов...