За даними ДП Укрпромзовнішекспертиза, в лютому – березні 2016 року на більшості регіональних ринків спостерігалося зростання цін на ринку сталі.
Пожвавлення ринку сталі вплинуло на різке зростання спотових цін на руду, які на початку березня піднялися на 23% - до $64/т. Тенденція зростання цін спостерігалася і в Україні. Так, в портах Чорного моря ціни на заготовку за останні два тижні вирісли на $17 до $255-265/т FOB, ціни на арматуру виросли на $10 до $295-300/т FOB, відзначають в Укрпромзовнішекспертизі.
На думку аналітика ІК Eavex Capital Івана Дзвінки, розворот тренда, який спостерігався з лютого, пов'язаний з прийняттям та імплементацією ефективних антидемпінгових заходів, як в Європі і Туреччині, так і на американському континенті. Наприклад, в лютому експорт з Китаю слідом за січнем показав негативну динаміку. "Очевидно, що сподіватися на велике скорочення зовнішніх поставок Китаю поки ще рано. Але скорочення китайського демпінгу вже має позитивний вплив на ціни – они растат", – сказав Дзвінка.
Аналітик ІК Concorde Capital Роман Тополюк додає, що українські металургійні підприємства експортують 85-90% продукції і тому зростання цін на зовнішніх ринках їх безпосередньо торкнеться. Навіть якщо хтось реалізує продукцію всередині країни, то гривнева ціна все-одно прив'язана до долара. Єдина проблема з внутрішнім ринком в тому, що девальвація гривні сильно вбила попит, і внутрішній ринок звузився, пояснює експерт.
Він нагадує, що в листопаді-грудні 2015 року ціни впали до рівня собівартості. Наприклад, Метінвест звітував про нульовий EBITDA. Інші компанії також практично не заробляли і буквально працювали на покриття собівартості і процентних платежів кредиторам. «Відновлення ціни в останні два місяці і особливо за кілька останніх тижнів, повертає металургам прибуток», - каже Тополюк.
Глава Федерація металургів України Сергій Біленький зазначає, що тенденція зростання швидше за все збережеться, але в короткостроковій перспективі. «Якийсь обережний оптимізм присутній, але ще рано говорити про якихось довгострокових тенденціях», – говорить він.
Металургія - другий за величиною генератор експортної виручки України, зазначає Дзвінка. Зростання цін позитивно позначиться на зростанні експортної виручки, яка також безпосередньо впливає на валютний курс. "При більш високих цінах і порівнянних обсягах ми зможемо отримати збільшення валютної виручки. За нашими прогнозами, збільшення валютних надходжень очікується на 20-25% більше, ніж у минулому році", – підсумовує Біленький.
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...