Експерт прокоментував чутки про 40 гривень за долар до кінця року

Фундаментальних факторів для знецінення гривні немає.
Сорок гривень за долар - це занадто? Ілюстрація: Дзеркало тижня.

До кінця 2018 року курс долара в Україні може вирости до 28-29 грн / $, проте падіння до 40 грн, яке прогнозують деякі експерти, є малоймовірним сценарієм. Про це розповів фінансовий аналітик Віталій Шапран, передають Патріоти України.

При цьому експерт заявив, що різка девальвація - "піарна ціна". "Повинен бути самий найгірший сценарій для економіки, поки що він не відчувається", - пояснив він.
"У вересні я б говорив про коридорі 27,5-28,5 грн за долар. Це буде залежати від того, наскільки інтенсивно наші аграрії будуть у вересні здавати свою валютну виручку. Ціни на зерно непогані на світових ринках", - заявив фінансовий аналітик.
За його словами, "все йде за планом і фундаментальних факторів для знецінення гривні немає". "Я думаю, рік ми завершимо десь 28-29 грн за долар. Можливо, на готівковому ринку він підповзе до 30 грн, але не більше, оскільки кон'юнктура на світових ринках в третьому кварталі для України краще, ніж була в другому", - додав Шапран.
Джерело: Обозреватель

До банків можна не поспішати: НБУ продовжив термін обміну старих банкнот і дрібних монет

п’ятниця, 29 вересень 2023, 14:30

Національний банк продовжив термін обміну монет дрібних номіналів та банкнот гривні старого зразка, введених у обіг до 2003 року, що вилучаються з обігу та перестали бути засобом платежу, передають Патріоти України. Йдеться про розмінні монети номінала...

Підвищення пенсій: Хто в січні отримає добавку до виплат у 268 грн

п’ятниця, 29 вересень 2023, 11:30

У проєкті бюджету на 2024 рік, уряд планує провести перерахунок пенсій українців у три етапи. Зокрема, з 1 січня зросте пенсія для українців, яким виповнилось 65 років, передають Патріоти України. З 1 січня обіцяють встановити мінімальну зарплату на рі...