Першими відчують автомобілісти: Коли через долар різко злетять ціни на бензин і продукти

На думку фахівців, удар по своїх кишенях відчують всі українці, але сильніше всіх - бідняки.
Удар по кишені відчують усі українці. Ілюстрація: Вести.

Подорожчання долара, курс якого вже злетів вище за психологічну позначку в 28 гривень, традиційно спровокує підвищення вартості палива і продуктів харчування. Про це розповіли економісти Олександр Охріменко та Ерік Найман, передають Патріоти України.

Першими зміни відчують автомобілісти, упевнений керуючий партнер інвесткомпанії Capital Times, трейдер, інвестор, доктор економічних наук Ерік Найман. "Зростання долара вже відбивається на цінах на бензин. Процес пішов і буде поступово наростати", - говорить Найман.
Вплив на "продуктові" ціни буде не таким швидким, доповнює директор Українського аналітичного центру Олександр Охрименко. Однак розслаблятися українцям експерт не радить. Ціни, на його думку, обов'язково поповзуть вгору вже восени і тоді знецінення гривні помітять всі українці - під час візитів в магазин.
"У випадку з продуктами харчування зростання цін відбувається не відразу. Продукти подорожчають ближче до холодів", - прогнозує Охрименко. На думку фахівців, удар по своїх кишенях відчують всі українці, але сильніше всіх - бідняки. "Будуть відчувати, як зазвичай. Найбідніші будуть відчувати найсильніше", - вважає Найман.
Причому, як зазначає Охріменко, курс долара може перевалити за 30 гривень. "Ми зараз спостерігаємо саму класичну девальвацію. І якщо далі будуть такі процеси продовжуватимуться, курс буде рости. Максимально можна очікувати значно більше, ніж 28. Можливо і 30. Може бути і більше 30 [грн / дол.]", - резюмує Охрименко.
Джерело: Сегодня

Шалено злетить? МВФ дав прогноз курсу долара до гривні до 2029 року

четвер, 18 квітень 2024, 9:48

Міжнародний валютний фонд прогнозує незначну девальвацію у 2024 році. Потім курс долара до гривні поступово зростатиме, передають Патріоти України з посиланням на World Economic Outlook (квітень 2024 року). Згідно з розрахунками МВФ, середньорічний кур...

Оце так! Популярна спеція за вартістю наздогнала золото

четвер, 18 квітень 2024, 8:50

Одна з найпопулярніших у світі спецій - шафран - подорожчала до золотого рівня. Ці прянощі цінуються за складність виробництва. До того, ж як пише турецьке видання Haber Turk, вона здебільшого росте у країнах, де в останні десятиліття спотерігаються ко...