На думку фахівців, удар по своїх кишенях відчують всі українці, але сильніше всіх - бідняки.
Подорожчання долара, курс якого вже злетів вище за психологічну позначку в 28 гривень, традиційно спровокує підвищення вартості палива і продуктів харчування. Про це розповіли економісти Олександр Охріменко та Ерік Найман, передають Патріоти України.
Першими зміни відчують автомобілісти, упевнений керуючий партнер інвесткомпанії Capital Times, трейдер, інвестор, доктор економічних наук Ерік Найман. "Зростання долара вже відбивається на цінах на бензин. Процес пішов і буде поступово наростати", - говорить Найман.
Вплив на "продуктові" ціни буде не таким швидким, доповнює директор Українського аналітичного центру Олександр Охрименко. Однак розслаблятися українцям експерт не радить. Ціни, на його думку, обов'язково поповзуть вгору вже восени і тоді знецінення гривні помітять всі українці - під час візитів в магазин.
"У випадку з продуктами харчування зростання цін відбувається не відразу. Продукти подорожчають ближче до холодів", - прогнозує Охрименко. На думку фахівців, удар по своїх кишенях відчують всі українці, але сильніше всіх - бідняки. "Будуть відчувати, як зазвичай. Найбідніші будуть відчувати найсильніше", - вважає Найман.
Причому, як зазначає Охріменко, курс долара може перевалити за 30 гривень. "Ми зараз спостерігаємо саму класичну девальвацію. І якщо далі будуть такі процеси продовжуватимуться, курс буде рости. Максимально можна очікувати значно більше, ніж 28. Можливо і 30. Може бути і більше 30 [грн / дол.]", - резюмує Охрименко.
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України.
. За його словами, зростання реального ВВП У...